Babypod – dopochwowy odtwarzacz muzyki dla dziecka w łonie matki

Czy zdecydowałabyś się na zakup tak nietypowego odtwarzacza muzyki dla swojego dziecka? Zobacz go u nas!

babypod

Gadżety dla mam

Niełatwo jest nadążyć za wszystkimi gadżetami stworzonymi dla dzieci i ich rodziców. Producenci prześcigają się w pomysłach, szukając niszy, którą mogliby zapełnić. Coraz częściej jednak nowo powstałe wynalazki zdają się być absurdalne, śmieszne lub zwyczajnie nieprzydatne. 

Podobnie jest z zabawką Babypod. Jej producent zdecydowanie poszedł z duchem czasu i stworzył urządzenie, które pozwala włączyć wybraną muzykę… swojemu jeszcze nienarodzonemu dziecku. Często radzi się, by ciężarna kobieta słuchała muzyki klasycznej, inwestując w ten sposób w inteligencję swojego maleństwa. Niektóre z mam nakładają nawet na swój brzuch słuchawki, aby ułatwić dźwiękom dotarcie do małego słuchacza.

Babypod idzie o krok dalej i oferuje mini urządzenie, które działa na zasadzie… tamponu. Po jego zaaplikowaniu w pochwie podłącza się je do smartfona lub iPoda z wybranymi piosenkami i gotowe! 

Pomysł na Babypod

Gadżet ten został stworzony po tym, jak w hiszpańskiej klinice ginekologicznej przeprowadzono badania nad muzycznym słuchem niemowląt. Okazało się, że już szesnastotygodniowy płód może słyszeć dźwięki i reagować na nie, poprzez np. otwieranie ust. Idąc typ tropem stworzono Babypod, który w możliwie naturalny sposób może stymulować umuzykalnienie dzieci. Co więcej, urządzenie to można również połączyć z telefonem, aby „porozmawiać” z maluchem.

Babypod - czy jest bezpieczny?

Babypod jest bezpieczny – nie emituje fal radiowych, nie posiada Bluetootha ani baterii. Głośność urządzenia to 54 decybele czyli odpowiednik rozmowy szeptem. Sprzedawany jest w zgrabnym opakowaniu, przypominającym etui na okulary. Posiada też dodatkową parę słuchawek, aby nie tylko dziecko, ale też rodzice mogli słuchać muzyki.

Babypod jako pomoc w badaniach prenatalnych

Lekarze, którzy wynaleźli Babypod liczą na to, że gadżet pomoże również w badaniach prenatalnych pod kątem głuchoty oraz anatomii dziecka. Poza tym oferuje relaksujący sposób na budowanie więzi mamy z dzieckiem i może sprawić, że dziecko ominie etap uwielbienia dziecięcych piosenek i od pierwszych dni będzie preferowało „dorosłe” melodie, które znało z brzucha mamy. 

Czy zdecydowałabyś się na zakup tak nietypowego odtwarzacza muzyki dla swojego dziecka?

ns

>>>
Zobacz video:
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz