Fotelik samochodowy Cybex SOLUTION Q3-FIX - pełen komfort w przedziale 15-36 kg! [TEST REDAKCYJNY]

Dlaczego wybraliśmy fotelik Cybex SOLUTION Q3-FIX spośród wielu innych? Przeczytajcie!

Cybex SOLUTION Q3-FIX

Gdybym miała komuś polecić fotelik samochodowy jeszcze kilka miesięcy temu, nie miałabym pojęcia, co jest godne polecenia. Żaden z naszych wcześniejszych fotelików nie zrobił furory. Używaliśmy fotelików samochodowcy dwóch rożnych marek, jeden był prezentem, drugi kupowany w pośpiechu przez internet. Marka Cybex przewijała nam się czasem, ale myśleliśmy, że drogo i że na pewno nic wyjątkowego. Tymczasem...

Kiedy mieliśmy wybrać się na wakacje 600 kilometrów od domu, dotarło do nas, że nasz prawie 4-letni syn nie może już dłużej jeździć w foteliku dla maluchów w kategorii wagowej 9-25 kg. Wagi tej oczywiście jeszcze nie osiągnął, ale do swojego dotychczasowego fotelika już się nie mieścił. Poszliśmy więc do sklepu z rzeczonym asortymentem, by się rozejrzeć. Polecano nam różne produkty, ale żaden z fotelików nie powalił nas na kolana. Zapytaliśmy o Cybex, ale doradca powiedziała, że ma dla nas coś lepszego. Pokazała kolejny, ale nadal to nie było to. Odpuściliśmy. Na szczęście, tego samego dnia trafiła nam się (trzeba przyznać, jak ślepej kurze ziarno) możliwość przetestowania fotelika Cybex. To fotelik z grupy 2/3, dla dzieci o wadze15-36 kg, w wieku od około 3 do 12 lat. Pobiegliśmy po niego czym prędzej!

Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na to, by go dokładnie oglądać czy grymasić. Musieliśmy szybko zapoznać się z instrukcją, wpiąć fotelik do samochodu, dopasować do synka i upewnić się, że wszystko działa jak należy. Nazajutrz ruszaliśmy w długą drogę. Podróż trwała cały boży dzień. 8 godzin, a nasz synek jest samochodowym śpiochem... 

Pierwsza wielka zaleta fotelika Cybex: dziecku nie leci głowa.

Nie wiemy, co to za magia, ale choć oparcie fotelika nie odchyla się do tyłu (w fotelikach dla tej kategorii wagowej nie występuje ta funkcja), to zagłówek reguluje się w taki sposób, a boczne ochraniacze są tak skonstruowane, że niejako "otulają" główkę dziecka, dzięki czemu nie opada ona, ani nie kiwa się na boki. Zagłówek regulowany jest w trzech pozycjach i dzięki tej możliwości regulacji głowa dziecka jest pochylona do tyłu, co zapobiega niebezpiecznemu opadaniu do przodu w czasie snu.

  

Jedziemy dalej. Synek obudził się po 3 godzinach (wiem, zazdrościcie), więc czas na postój. Wysiadamy. Fotelik suchy, plecki smyka suche. 

Druga ogromna zaleta fotelika Cybex: materiał obicia. Oddychający, nie przyjmujący wilgoci, odprowadzający ją na zewnątrz. Śliska struktura materiału powoduje też, że "nie czepia się" do niego brud, nie wsiąkają łatwo płyny, a raczej spływają. Jak się pierze? Bosko! Mamy to już za sobą. Synek zsiusiał się podczas drzemki w foteliku. Pokrycie zciąga się jednym ruchem, tak samo łatwo nakłada. Po praniu w pralce w 40 stopniach (1,5-godzinny program dla tkanin kolorowych) wygląda wciąż jak nowe. Mamy kolor taki, jak na zdjęciu. Nie trzeba koniecznie wybierać ciemnego czy szarego, jeśli woli się jasne kolory. Utrzymanie fotelika wczystości to banał.

Trzecia zaleta fotelika: Siedzisko i oparcie jest szerokie (i regulowane!). Pasy zapina się w komfrtowy sposób dzięki odpowiedniemu mocowaniu ich do fotelika. Dziecku jest po prostu wygodnie. Nie jest zgniecione, może się swobodnie wiercić (w granicach bezpieczeństwa). Nasz synek uwielbia siedzieć w foteliku samochodowym po turecku. W Cybexie jest to możliwe!

Warto dodać też, że fotelik bardzo sprawnie montuje się w systemie Isofix. Jest dość ciężki, ale nie na tyle, by samodzielnie nie dało się go wyjąć z samochodu i na przykład przełożyć do innego. Ale to nie koniec...

Co jeszcze jest dla nas bardzo istotne, co możemy wyczytać w specyfikacji fotelika Cybex? To bardzo ważne!

Zoptymalizowana ochrona przy zderzeniu bocznym Linear Side-Impact Protection (System L.S.P. Plus) - genialny patent, który zaobserwowałam tylko w fotelikach Cybex.

Osłony bezpieczeństwa - wrażliwy obszar głowy i szyi dziecka są chronione w zderzeniu bocznym, gdyż pozostają w strefie bezpieczeństwa fotelika. Oprócz poprawy bezpieczeństwa biernego, opatentowany zagłówek zapewnia również wygodną pozycję do spania.

Każdy z wyżej wymienionych elementów ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo malucha podczas jazdy, a to przecież jest dla nas najważniejsze!

Fotelik Cybex ma jeszcze jedną ogromną zaletę - rośnie razem z dzieckiem! Na stronie producenta czytamy: Większość dzieci osiąga 55% swojego wzrostu w wieku 3 lat. W wieku 12 lat jest to już 89 % przyszłego wzrostu. Daje to średno 60 cm przyrostu w czasie, kiedy fotelik jest używany. W celu zapewnienia jak najlepszej ochrony i komfortu przez cały okres użytkowania, fotelik CYBEX Solution Q3-fix oferuje zintegrowaną regulację wysokości i szerokości - nowa funkcja, aby elastycznie i optymalnie dopasować siedzisko do rozmiarów dziecka. Jedną ręką możemy dostosować idealnie kształt fotelika do rozmiarów dziecka, Fotelik rozszerza się o 8 cm i podwyższa o 20 cm. Dziecko w ten sposób pozostaje zawsze w optymalnej strefie ochrony głowy i barków. KOmfortowo podrózuje przez cały okres użytkowania.

Jeśli szukacie porządnego i bezpiecznego fotelika dla swoich maluchów w przedziale wagowym 15-36 kg, to nie musicie szukać dalej - z czystym sumieniem polecam Wam fotelik Cybex SOLUTION Q3-FIX. Cena? Około 900 zł, w zależności od sklepu. To bardzo przyzwoita cena za taki "wypas"!

Anna, mama 4-letniego Mikołaja

Ps. Więcej zdjęć wkrótce ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz