Generator pary zamiast żelazka: lepsza opcja przy małych dzieciach?

Zwykłe żelazko kontra generator pary. Kto wygra?

ubranie

Prowadzenie domu to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie. Praca ta powoli wraca do łask i zaczyna być doceniana jako wymagająca czasu, determinacji, a czasami także inwencji twórczej Rodziców. Nie ma się co jednak oszukiwać: na co dzień może być najzwyczajniej niewdzięczna i najbardziej nużąca robota na świecie. Jak się okazuje, wśród najmniej lubianych zadań domowych znajduje się prasowanie, które dla wielu osób wydaje się obowiązkiem długotrwałym i wywołującym poczucie znudzenia. Czy prasowanie może być przyjemne i szybkie? Okazuje się, że jak najbardziej!

W domu jest tyle rzeczy do wyprasowania, że czasami ciężko za tym nadażyć: lniane obrusy i ściereczki, bawełniane koszule, bluzki, wełniane sweterki, jedwabne dodatki, pościel, bielizna dziecięca. Ile razy stojąc nad deską do prasowania z żelazkiem w ręku zastanawiałaś się, jakim cudem w sklepie na wieszaku te rzeczy wyglądały tak dobrze, a teraz wyglądają jak małe nieszczęście? Na szczęście powstał generator pary, a Tefal stworzył Pro Express Ultimate do prasowania rozwiązujące powyższe dylematy. 

Względem zwykłego żelazka jest to produkt zapewniający znacząco wyższą efektywność prasowania. Ręczniki, obrusy, pościel? Generator pary Tefal Pro Express Ultimate, czyli żelazko podpięte grubym kablem do zbiornika wodnego, wytwarzającego duże ilości pary, bez żadnych problemów poradzi sobie nawet z grubymi i trudnymi do rozprasowania tkaninami, takimi jak len czy bawełna. Bardzo wysokie ciśnienie pary (nawet do 8 barów) i silne uderzenie pary (do 600 g/min) gwarantują odpowiednie nawilżenie materiałów, zapewniając nawet dwukrotnie szybsze prasowanie, w tym nawet tych najbardziej uporczywych zagnieceń. Dzięki temu wszystkie trudne do uprasowania rzeczy można bez większego wysiłku i w zdecydowanie krótszym czasie doprowadzić do idealnej gładkości.

Jednak prasowanie z użyciem pary zawsze wiąże się z powstawaniem kamienia, który po dłuższym użytkowaniu bez czyszczenia urządzenia kończy się zawsze tak samo - żelazko podczas prasowania zostawia resztki kamienia na prasowanym ubraniu. Jest jednak na to nowy sposób! Generator marki Tefal został wyposażony jest w specjalną wyjmowaną szufladkę Calc Collector, który usuwa osady z kamienia. Zapobiega to plamieniu tkanin i gwarantuje stały poziom wydajności urządzenia, a co za tym idzie, efektywności prasowania.

Parametry urządzenia można swobodnie regulować na uchwycie żelazka, więc różne tkaniny, nawet bardzo delikatne, takie jak jedwab, można spokojnie prasować bez obaw o ich uszkodzenie. Dzięki stałemu nawilżeniu parą doprowadzaną ze stacji parowej ich wygląd zyska pożądany efekt świeżości. Możemy być spokojni, że my sami oraz dzieci będziemy znakomicie prezentować się w nienagannie rozprasowanych ubraniach. A o to przecież chodzi!

 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz