Skuteczny i bezpieczny trening mięśni dna miednicy Pelvifly. Zadbaj o swoje krocze z apikacją na smartfona!

Urządzenie pomaga kobietom skutecznie ćwiczyć mięśnie dna miednicy w intymnych warunkach domowych.

Pelvifly

Problem nietrzymania moczu dotyczy co piątej młodej kobiety i co drugiej po 60 roku życia.

 40% kobiet doświadczyło problemu z wysiłkowym nietrzymaniem moczu po porodzie.

 Niewielki odsetek pań wykonuje ćwiczenia regularnie,a tylko 30% robi to prawidłowo.

 Średni czas, jaki upływa od momentu pojawienia się pierwszych objawów do podjęcia leczenia to 9 lat.

Trening mięśni dna miednicy jest podstawową formą terapii wysiłkowego nietrzymania moczu oraz wspiera jakość życia seksualnego. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca ćwiczenia zawsze jako pierwszy krok w procesie leczenia. Wczesna profilaktyka zmniejsza ryzyko obniżenia narządów rodnych, a zdrowe dno miednicy ułatwia poród i przyspiesza powrót do formy. Ale jak ćwiczyć mięśnie, których nie widzimy i nie wiemy czy pracują prawidłowo?

Aby ułatwić paniom ćwiczenia i zachęcić do regularnego treningu powstał system PelviFly. Kobieta ćwiczy z pomocą elektronicznego tamponu, który aplikuje dopochwowo i łączy się bezprzewodowo z aplikacją na telefonie.

Aplikacja w formie gry odwzorowuje aktywności mięśni dna miednicy, dzięki czemu kobieta od razu widzi czy ćwiczy prawidłowo. Aby motyl z apki przeskoczył z kwiatka na kwiatek, musi odpowiednio napiąć lub rozluźnić mięśnie dna miednicy. Pracą swoich mięśni realizuje przygotowany przez fizjoterapeutę plan ćwiczeń.

Aplikacja umożliwia obserwowanie swoich postępów, planowanie harmonogramu treningu oraz w każdej chwili można zadać pytanie specjaliście. Pierwsze efekty ćwiczeń są odczuwalne już po 12 tygodniach regularnego (3-5 razy w tygodniu) treningu.

Jak dokładnie działa system PelviFly? >>>

 

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz