Już wkrótce specjalny plaster pomoże ci zajść w ciążę!

Wynalazek Polaka ma na rynek trafić jeszcze w tym roku.

Jak obliczyć dni płodne?

Zakładając, że komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia maksymalnie przez 24 godziny, natomiast plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety do 72 godzin, dni płodnych jest zaledwie kilka. Szanse na zajście w ciążę u zdrowej pary w każdym cyklu wynoszą ok. 15-20%. Wpływ na to ma wiele czynników, ale niezwykle istotna jest wiedza o owulacji, ile trwa i kiedy występuje. Na ten moment znanych jest kilka metod, a wkrótce dołączy kolejna.

Poznaj różne metody, by ustalić najlepszy dzień na poczęcie. Więcej >>>

Wiedza o owulacji często pomaga znacząco zwiększyć szansę na zajście w ciążę, a tym samym skrócić czas staranie się o dziecko. Jednak nie zawsze to jest tak proste, przekonał się tym pan Tomasz Ziółkowski. Jego żona Marta na długo przed planowaniem ciąży obserwowała swoje cykle. Naturalne metody planowania rodziny nie były dla niej wyzwaniem, jednak jej koleżanki, którym pomagała, zaczęły się skarżyć, że są zbyt uciążliwe. Wtedy narodził się pomysł o "czymś", co ułatwiłoby paniom życie. Pan Tomasz, który jest elektronikiem i programistą. Wraz z kolegą zaczęli opracowywać Cycle.

 

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Karola
2019-03-04 11:13:45

Ja przed ciążą wyznaczałam swoje dni płodne za pomocą komputera cyklu myway- on na podstawie temperatury ciała, poziomu hormonu LH i jakości śluzu szyjkowego wyznaczał moje jajeczkowanie. Po 4 cyklach udało się, dziś mam go jako naturalną antykoncepcję plus prezerwatywę. Kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Viki
2019-01-22 13:02:06

Ja w czasie starań o pierwsze i drugie dziecko, kiedy moje cykle nie były regularne; zaczęłam stosować komputer cyklu myway. Wiedziałam, że śledzenie owulacji i dni około owulacyjnych będzie skuteczne. Byłam po 30-tce a moje cykle czasem były be jajeczkowania, dlatego po konsultacji z lekarzem postawiłam na tę metodę. Udało się po 4 cyklach. Swój komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jurlitka
2017-09-27 16:16:03

Jak obliczyć dni płodne?

Mi lekarz polecił korzystanie z kalendarzy dni płodnych, aby monitorować cykl. Korzystam z tego kalendarzyka miesiączkowego: babyonline. pl/kalendarz-dni-plodnych. html i jestem bardzo zadowolona. Nie muszę ręcznie liczyć dni płodnych, wszystko robi to proste narzędzie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-03-31 10:13:04

Nam pomogła naprotechnologia, używałam komputera cyklu - cyclotestu. Poznałam doskonale swój cykl i za miesiąc zostaniemy rodzicami :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz