Jak zadbać o komfort dziecka na spacerze?

Komfortowy i bezpieczny spacer zapewni rodzicom i maluszkowi także odpowiednio dobrany i przygotowany wózek.

mama z wozkiem

Prowadzone badania wskazują, że ponad 72 proc. ankietowanych rodziców najmilej spędza wolny czas wspólnie z dzieckiem na świeżym powietrzu. Zalecenia dotyczące spaceru obejmują nie tyko odpowiednie ubranie dziecka, ale także zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria, jak ciepły kocyk czy pokrowiec przeciwdeszczowy, który powinien posiadać każdy wózek.

Oto krótki poradnik, zwracający uwagę na różne detale, które umilą spacer zarówno dziecku, jak i rodzicom:

Właściwa wielkość wózka

Wybierając wózek należy mieć na uwadze nie tylko naszą wygodę (waga wózka, łatwość prowadzenia i składania), ale przede wszystkim komfort dziecka. W pierwszych miesiącach życia malucha najlepiej sprawdzają się wózki głębokie, z dużą i wygodną gondolą, w której nawet dziecko ubrane w ciepły kombinezon czy śpiworek znajdzie wystarczająco dużo miejsca. Wysokie boki gondoli stanowią dodatkową ochronę dla maluszka. Ważna jest także obszerna budka, dobrze chroniąca przez wiatrem czy opadami.

Decydując się na wybór konkretnego modelu, warto zwrócić także uwagę na jego odporność na warunki zewnętrzne oraz łatwość utrzymania w czystości. Tkaniny, z których wykonany jest wózek, powinny pozwalać na szybkie odświeżenie poprzez przetarcie wilgotną szmatką, a w przypadku większych zbrudzeń muszą dawać możliwość zdjęcia i wyprania.

Konstrukcja i amortyzacja

Jesienią i zimą dobrze sprawdza się wózek z aluminiowym stelażem. Jest on lżejszy, co przekłada się na jego na wagę. Aluminium jest także odporne na korozję.

Jeśli zaś chodzi o koła, najlepsze na jesienne i zimowe spacery będą wózki z dużymi, pompowanymi oponami, ułatwiającym wygodne prowadzenie na każdej nawierzchni.

Ważnym elementem wózka jest także odpowiednia amortyzacja. Nie może być ona zbyt miękka, gdyż wózek reaguje wtedy na każdą nierówność terenu. Twardsza amortyzacja natomiast zapewnia stabilność, co zwiększa zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo dziecka.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz