Facebook stworzył Messengera dla dzieci

Powstał "Messenger Kids" - komunikator dla dzieci poniżej 13. roku życia. By z niego korzystać, nie trzeba zakładać konta na Facebooku. Nie jest też wymagany numer telefonu.

chlopiec ze smartfonem

Messenger Kids to aplikacja, która od zwykłego Messengera różni się istotną funkcją. Jest to zestaw narzędzi kontroli rodzicielskiej. Dziecko nie musi mieć konta na Facebooku, potrzebuje go natomiast rodzic, aby ustawić odpowiednie opcje w koncie swojego dziecka. Najpierw więc autoryzuje konto Kids swoim Facebookiem, a następnie tworzy odrębne konto Messenger Kids, używając personaliów dziecka. Z racji tego, że taki proces nie tworzy dziecku konta na Facebooku, nie będzie się ono pojawiać w wynikach wyszukiwania.

Rodzice będą jedynymi osobami, które mogą dodać kolejne kontakty do listy znajomych na Messenger Kids. Będą to mogli zrobić przez swojego Facebooka. Jeśli więc nasze dziecko będzie chciało dodać do swoich znajomych jakąś osobę, musi być ona zarazem znajomym na Facebooku z rodzicami.

W komunikatorze "Messenger Kids" zastosowano również filtry, które uniemożliwiają przesyłanie przez dzieci treści o charakterze seksualnym bądź zawierających przemoc. Aplikacją będzie opiekować się specjalnie do tego stworzony zespół moderatorów, którzy mają szybko reagować na treści zgłaszane jako nienadające się dla dzieci bądź budzące podejrzenia.

Według przedstawicieli Facebooka, decyzja o udostępnieniu komunikatora przeznaczonego specjalnie dla najmłodszych użytkowników ma na celu walkę z nadużyciami wobec nieletnich, których doświadczają korzystając z innych, konkurencyjnych aplikacji i komunikatorów.

Koncern Marka Zuckerberga poinformował też, że nie zamierza zbierać danych użytkowników aplikacji "Messenger Kids". Jak jednak wskazują analitycy, udostępnienie przez Facebooka narzędzia do komunikacji przeznaczonego dla dzieci nastawione jest na pewien profit, mianowicie: utrwalanie w świadomości dzieci marki Facebook i wytworzenie z nią długofalowej więzi.

Tomasz Wolf

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz