Powstanie 12 tysięcy żłobków w ramach Maluch plus

Rząd wyda pół miliarda złotych na najmłodszych.

Maluch plus

Obecnie zaledwie co 11. dziecko ma szansę na miejsce opieki. Pod względem opieki instytucjonalnej nad dziećmi niestety znajdujemy się w ogonie Europy. Czy zmieni to Maluch plus?

- Rodzina ma być bezpieczna, rodzina ma się czuć w swoim państwie bezpiecznie, ma mieć poczucie, że państwo ją wspiera, pomaga, że może godnie żyć - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło na otwarciu Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Stalowej Woli. - Realizujemy (programy) Rodzina 500 plus, Mieszkanie plus, ale też realizujemy program Maluch plus. Dzisiaj jesteśmy razem z maluchami, żeby o tym programie opowiedzieć.

- Wszystkie programy, które realizowaliśmy w ubiegłym roku, które w tej chwili zaczynają przynosić tak dobre owoce, począwszy od Rodziny 500 plus poprzez wspieranie rynku pracy, po podnoszenie minimalnych wynagrodzeń, poprzez właśnie takie projekty jak wspieranie inwestycji dla dzieci, mają służyć jednemu: w Polsce najważniejsza ma być rodzina. Dzieci to jest nasza przyszłość. Czy może być piękniejszego i wspanialszego niż mali obywatele, którzy tutaj za nami się znajdują? - powiedziała Szydło.

Jak zaznaczyła pani premier na Maluch plus w tym roku zostanie wydane ok. 500 mln zł na wsparcie inwestycji w żłobki.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz