Wirtualna żona – ratunek dla samotnych mężczyzn [ZDJĘCIA]

To, że ludzie nie są w związku nie oznacza, że nie pragną towarzystwa.

sztuczna inteligencja

Badania japońskiego National Institute of Population and Social Security Research przeprowadzone w 2016 roku dowodzą, że prawie 70% nieżonatych mężczyzn i 60% niezamężnych kobiet nie są w związku. Jednak to, że tak duży odsetek Japończyków nie jest w związku nie oznacza, że nie pragną oni towarzystwa. W tej kwestii z pomocą przychodzi Gatebox.

Gatebox to postać sztucznej inteligencji, która żyje w szklanej tubie. Nazywa się Azuma Hikari i można ją postawić w dowolnym miejscu w domu. Gatebox to dzieło japońskiej firmy Vinclu i działa jako towarzysz i asystent domu.

Azuma ma od 20 do 27 centymetrów. Posiada mikrofon i kamerę i obsługiwana jest na pomocą głosu. Jest w stanie zautomatyzować dom regulując wykorzystywanie światła albo obudzić swojego towarzysza do pracy. Podaje spodziewaną temperaturę w ciągu dnia, przypomni o zabraniu parasolki oraz wyśle miłego smsa w ciągu dnia.

„Gatebox nie został opracowany tylko dla wygody i rozrywki. Chcemy, by stał się towarzyszem codzienności kupującego i spędzał z nim czas.” – głosi strona producenta sztucznej inteligencji. Azuma ma być przyjacielem, a nie tylko asystentką. Jej wszechstronność może sprawić, że powroty do domu nie będą już takie przygnębiające.

Obecnie Gatebox dostępny jest tylko w języku japońskim, ale firma już myśli o wprowadzeniu dodatkowych języków, w tym angielskiego. Cena? Zamówienie preorderu to koszt 2500 dolarów, czyli ponad 10 000 złotych. Produkty mają być dostarczone w grudniu 2017 roku.

Na następnych stronach zobacz zdjęcia japońskiego produktu! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz