Wsparcie dla rodziców małych alergików

Na całym świecie alergiczny nieżyt nosa, jak np. katar sienny, występuje u 1 na 8 dzieci.

alergia - pylki

Współpraca Philipsa i Uniwersytetu Wiedeńskiego zaowocowała aplikacją Air Matters, która umożliwia monitorowanie jakości powietrza z prognozą pylenia, co jest szczególnie istotne dla alergików. Prognoza pokazująca poziom różnych typów pyłków w okresie najbliższych 3 dni obejmuje najważniejsze alergeny, takie jak pyłki brzozy, trawy, drzewa oliwnego, ambrozji, bylicy i olchy.

Na całym świecie alergiczny nieżyt nosa to najczęstsza, wywoływana przez alergie dolegliwość wieku dziecięcego. Powoduje ona, że dziecko odczuwa zmęczenie, dyskomfort, a nawet złość. Alergie niestety mogą utrudniać dziecku wykonywanie najprostszych czynności. U 61% dzieci w wieku szkolnym chorujących na alergiczny nieżyt nosa występują zaburzenia snu, a dzieci, u których objawy ze strony nosa są tak silne, że ograniczają ich aktywność, mają gorsze stopnie.

 Choć alergicy i ich rodzice nie mają wpływu na jakości powietrza na zewnątrz, mają oni możliwość poprawić stan powietrza w domu i monitorować poziom alergenów na zewnątrz. Dzięki temu dziecko może prowadzić szczęśliwe, normalne życie. Dlatego, przy okazji nadchodzącego Światowego Tygodnia Alergii (22 – 28 kwietnia 2018 r.), organizowanego co roku przez Światową Organizację Alergii (World Allergy Organization), zaprezentowano nowe mozliwości sprawowania kontroli nad objawami alergii u dzieci. Dzięki współpracy nawiązanej między firmą Philips i Uniwersytetem Medycznym w Wiedniu, aplikacja Air Matters, która umożliwia monitorowanie jakości powietrza i może być stosowana w połączeniu z serią zintegrowanych oczyszczaczy powietrza, generuje obecnie 3-dniową prognozę pylenia.

Dostępna w aplikacji Air Matters prognoza pylenia pokazuje poziom różnych typów pyłków w okresie najbliższych 3 dni i obejmuje najważniejsze alergeny, takie jak pyłki brzozy, trawy, drzewa oliwnego, ambrozji, bylicy i olchy. Jest ona obecnie dostępna w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja monitoruje stan powietrza w czasie rzeczywistym i pokazuje aktualne poziomy zanieczyszczeń na zewnątrz. Opiera się ona na danych z ponad 10 000 stacji monitorujących z ponad 50 krajów. Aplikacja pozwala także użytkownikowi regulować ustawienia i szybkość pracy oczyszczacza powietrza oraz podaje informacje dotyczące stanu filtra. 

 

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz