1000 zł GRZYWNY za KLAPSA wymierzonego DZIECKU

Co musi się wydarzyć, aby rodzice zrozumieli w końcu, że bicie własnego dziecka jest niedopuszczalne? Czy nie wystarczy argument: nie krzywdzimy tych, których kochamy? Stale gdzieś przewija się hasło: Kocham - nie biję! I co to daje? Nic to nie daje. Może warto więc przypomnieć, że bicie dzieci jeste jednak przede wszystkim w Polsce... przestępstwem.

dziecko

Może na początek garść faktów. W Polsce w 2005 roku została wprowadzona Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Miała za zadanie przede wszystkim zapewniać poszanowanie praw człowieka oraz zwiększyć skuteczność w przeciwdziałaniu tejże przemocy. Warto zwrócić uwagę na istotny fakt - w rozumieniu tej ustawy rodzina stanowi szeroko pojęte znaczenie (jako wszystkie osoby bliskie, czyli małżonków, ich rodziców i dziadków, dzieci, rodzeństwo, osoby pozostające w stosunku przysposobienia lub we wspólnym pożyciu, a także powinowatych w tej samej linii lub stopniu (powinowactwo to więź, jaka powstaje pomiędzy krewnymi dwóch osób, po zawarciu przez te osoby związku małżeńskiego. Jest to np. więź powstała między siostrą żony i bratem męża)).

W 2010 roku z kolei wprowadzono zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci. Co za to grozi? W najlepszym przypadku grzywna, w najgorszym ograniczenie lub pozbawienie wolności. To tyle, jeśli chodzi o teorię. Jak wygląda to w praktyce?

Komentarze (9)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kinua
2015-09-07 21:03:39

re: 1000 zł GRZYWNY za KLAPSA wymierzonego DZIECKU

Powiem tak ,tak super wychowujecie swój dzieci bez klapsów, ze gdzie nie pójdę to obserwuje inne dzieci które wykazują zachowania socjopatyczne, nikogo sie nie boja,do nikogo nie maja szacunku, bija inne dzieci,pójdź na skargę do matki to ci powie ze dziecko bezstresowo chowają i ona nie wie co zrobić żeby przestalo sie tak zachowywać. Powiem jedno klaps w dupe i do przodu bo po ulicach sami socjopaci będą chodzic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
2015-09-07 19:32:53

re: 1000 zł GRZYWNY za KLAPSA wymierzonego DZIECKU

Moim zdaniem klaps wymierzony dziecku wcale nie jest szkodliwy. W sytuacji, kiedy się coś dziecku tłumaczy a ono nie nie słucha i nadal robi źle klaps jest niezbędny. Oczywiście nie za mocny, bo to podpada już pod przemoc, ale taki symboliczny żeby dziecko poczuło trochę respektu i dyscypliny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-09-07 14:33:42

re: 1000 zł GRZYWNY za KLAPSA wymierzonego DZIECKU

Niektórym się w głowach poprzewracało. My dorośli też kiedyś byliśmy dziećmi i też dostaliśmy klapsa i żyjemy i się wychowaliśmy. Ja nie mówię żeby bić dzieci ale klapsa wymierzyć można jeżeli dziecko będzie wiedziało za co. Bezstresowe wychowanie doprowadzi do tego że dzieci wejdą rodzicom na głowę. Znam taką rodzinę która wychowywała bezstresowo swojego syna i teraz nie mogą sobie dać z nim rady a dzieciak nie wie co to ogłada i szacunek do starszych osób nie ... mówiąc już o rodzicach. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-09-07 14:52:46

Szacunku nie wzbudza się w drugim człowieku strachem! Jeżeli uważasz ,że bicie słabszego i bezbronnego małego człowieka jest metodą wychowawczą to ja polecam Tobie odwiedzić specjalistę... psychiatrę ! ):

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mangusta
2015-09-07 17:26:26

A ja proponuje odwiedzic jakies gimnazjum lub osrodek szkolno wychowawczy w wiekszym miescie a potem sie wypowiadac. Znecanie sie nad dzieckiem a karcenie nieletnich to dwie inne sprawy, klaps to nie przemoc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama
2015-09-07 17:42:33

Moim zdaniem to bezstresowe wychowanie prowadzi do tego ze dzieci wchodza na glowy rodzicom, nie dawno bylo ze wlasne dziecko zabilo oboje rodzicow. Wystarczy popatrzec na te dzieci w wieku 12 lat oni pala papierosy i nie maja szacunku do osob starszych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
2015-09-07 12:07:14

re: 1000 zł GRZYWNY za KLAPSA wymierzonego DZIECKU

Nareszcie! skoro dorosłego nikt nie uderzy za złe zachowanie, to jak można dziecko bić, i to własne? Wreszcie się zajmą tymi co notorycznie "dają klapsy" (czyt. leją swoje dzieci). Powinno się karać grzywną i odbierać prawa rodzicielskie. Dzieci to nie przedmioty, nie istoty do wyładowywania się fizycznie na nich. Teraz każda matka i każdy ojciec, ale także osoby trzecie, które uderzą dziecko dostana karę finansową, wpis do swojej historii karalności i nie będą znęcać ... się nad dziećmi. Jak tak można? Skąd w ludziach tyle agresji wobec dzieci ? Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-09-08 14:40:04

brawo!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz