11-letnie bliźniaczki inteligentniejsze od Einsteina. Inspiracją... Meghan Markle

Bliźniaczki Nysa i Niksha Upadhya osiągnęły najwyższy, możliwy wynik w teście na inteligencje. Obie zdobyły w nim maksimum, czyli 162 punkty.

Nysa i Niksha Upadhya

11-latki osiągnęły wyższy wynik IQ od Einsteina, który uzyskał 160 punktów. Ich iloraz inteligencji stawia je w czołówce najmądrzejszych ludzi na świecie. Dziewczynki są jednocześnie najmłodszymi bliźniaczkami, które dołączyły do Mensy, największego i najstarszego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. W Polsce przyjmowane są do niego osoby z IQ równym co najmniej 130 punktów.

Przeczytaj: Czy pierworodny jest inteligentniejszy i ma lepiej w życiu niż jego młodsze rodzeństwo? 

Dziewczynki urodziły się w Wielkiej Brytani w rodzinie imigrantów z Indii. W przyszłości chcą zrobić karierę jako prawniczki. Zainspirowała je do tego Meghan Markle, która świetnie – w ich mniemaniu - zagrała postać Rachel Zane w serialu "Suits", rozgrywającym się w środowisku adwokackim.

- Byłyśmy zaszokowane, kiedy osiągnęłyśmy taki wyniki. Nie mogłyśmy w to uwierzyć. To nie jest taki test, jak w szkole, w którym możesz dokonać korekty i przygotować się. Tu proszą cię o robienie skomplikowanych, werbalnych rzeczy i o rozwiązywanie problemów językowych, jak wybieranie najlepszych antonimów dla słów – mówi Niksha Upadhya.

Czy bliźniaczki o identycznej inteligencji są identyczne?

- Nysa jest bardziej zorientowana na matematykę. Nishka bardziej angażuje się w język angielski i sztukę – zdradza mama dziewczynek.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz