12 MITÓW na temat wychowania według duńskich pedagogów

Każdy rodzić chce, by jego dziecko wyrosło na dobrego człowieka. Jednak wielu rodzicom trudno zrozumieć, że dziecku należy okazywać szacunek i zaufanie.

dziewczynka

Jesper Juul, duński pedagog i terapeuta rodzinny, w swoich popularnych na całym świecie książkach o wychowaniu, nazywa dziecko "małym człowiekiem". Podkreśla, że dziecko to osoba, a zatem ktoś, kto posiada osobowość. Brzmi poważnie?

Z kolei duńska terapeutka rodzinna, w swojej najnowszej książce pt. "Porzuć wychowanie", zachęca, byś jako nowoczesna matka, znająca najnowsze trendy wychowania dzieci, choć to dla Ciebie zapewne trudne, wyłamała się z reguł, w których sama zostałaś wychowana.

Skandynawski model wychowania - kojarzy się z wychowaniem bezstresowym, rozpuszczaniem i samowolą. To błędna opinia. Model skandynawski to wychowanie oparte na zaufaniu, a według wyników ostatnich badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Humboldta, Duńczycy, Szwedzi i Norwegowie to najbardziej uczynne i uprzejme narody w Europie.

Dalej 12 mitów na temat wychowania, które obalają duńscy pedagodzy. Warto się wczytać.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-04-08 22:41:08

re: 12 MITÓW na temat wychowania według duńskich pedagogów

"Metody wychowawcze stosowane przez duńskich pedagogów" na kilometr zalatują pedagogiką nieautorytarną Gordona. Zagłębiając cele owej pedagogiki i metody jakie kultywował Gordon, dojdziemy do wniosku, iz duńczycy wcale nie wymyślili "innowacyjnego podejścia", czy " nowej pedagogiki", a wzorują się jedynie na XX- wiecznym poglądzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz