20 najczęściej popełnianych błędów przez rodziców

Zdarza się Wam popełniać niektóre błędy?

błędy rodziców

Psycholog to taki specjalista, który widzi to, co jest niewidoczne dla oka „normalnego” człowieka. Dostrzega drobnostki, które mogą mieć wpływ na późniejsze etapy życia. Psychologowie twierdzą, że jako specjaliści w swoim fachu, w ciągu wielu lat pracy widzieli ogrom dobrych chęci, które przynosiły zły skutek. Czasami prowadziły nawet do samookaleczenia, samobójstwa, a w skrajnych przypadkach nawet morderstwa. By uzmysłowić rodzicom, gdzie popełniają błędy w wychowaniu, przedstawiamy Wam potwierdzoną przez psychologa listę dwudziestu najczęściej popełnianych błędów przez rodziców, które mogą być bardzo szkodliwe dla ich dzieci w przyszłości.

#1 Dawanie zbyt dużego wyboru 

Wielu rodziców myśli, że ich dzieci powinny mieć niekończące się możliwości podjęcia decyzji, bo to sprawia, że nie czują się przytłoczone i daje im wolność. Jaka jest rzeczywistość? To właśnie wielość opcji może spowodować, że poczują zbyt duży ciężar.

#2 Chwalenie za wszystko, co zrobią 

Obecnie czymś zupełnie normalnym jest chwalenie dzieci za nawet najdrobniejszą rzecz, którą zrobią. Współczesne pokolenie jest wręcz uzależnione od pochwał – nie zrobią niczego, dopóki nie dostrzegą możliwości „zapłaty”. Jaki szok przeżyją, kiedy w pierwszej pracy szef nie pochwali ich za punktualne pojawienie się na stanowisku? Pamiętajcie Drogie Mamy, że to, co dozowane i rzadkie, jest cenniejsze.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

czytelniczka
2016-02-20 13:50:33

re: Psycholodzy wytykają rodzicom 20 najczęściej popełnianych przez nich błędów

Odkrycie Ameryki.Te Wasze artykuły już są coraz gorsze. Sama nuda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz