24 rzeczy, z powodu których nie powinnaś mieć poczucia winy

Pożegnaj się z poczuciem winy ucząc się, że warto rozkoszować się najmniejszymi przyjemnościami, nawet jeśli wymaga to planowania weekendu z dala od dzieci.

mama

To prawda, że zawsze możesz być bardziej zorganizowana, poukładana, dokładniejsza i przy tym bardziej zadowolona z życia. Nie jesteś jednak robotem (na szczęście!) i nikt nie oczekuje, że nim będziesz.

Poniżej przedstawiamy 24 rzeczy, na które możesz sobie pozwolić bez poczucia winy.

1. Wybranie się na wakacje tylko z mężem – Cóż za tragedia, że dzieci spędzą czas z pobłażliwymi dziadkami! Poza tym, tylko skorzystają ta tym, że nie będą musiały patrzeć jak z małżonkiem wymieniacie się morderczymi spojrzeniami.

2. Zadowolenie, że jesteś lepszą matką niż te z „Superniani” – bez obaw, każda z nas po obejrzeniu „Superniani” poczuła się lepiej.

3. Nie pisanie się na bycie rodzicem pierwszej klasy – pomyśl o tym w ten sposób: Twoja zdolność do bycia asertywną w pewnych kwestiach pozwoli Ci skoncentrować się na tym, co jesteś w stanie zrobić, jak karmienie, ubieranie czy odprowadzanie na autobus. Są dni, kiedy to ogromny sukces.

4. Krzyczenie na syna kiedy w rzeczywistości nic nie zrobił – Oczywiście, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Za to jest to dobra okazja by pokazać mu, że nawet jeśli zrobisz coś źle, a przeprosisz, to zły uczynek może zostać wybaczony.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz