28 rzeczy, których nikt nie mówi rodzicom na temat wychowywania dzieci w wieku 10-12 lat

`Przednastolatki` - to słowo przetłumaczone wprost z angielskiego dotyczy dzieci, do których odnosi się także angielskie powiedzenie: „too old for toys, too young for boys”, czyli za duże na zabawki, za małe na chłopców (najczęściej mówi się tak o małych kobietkach).

tween

Wiele osób bardzo szybko i chętnie jest w stanie wygłaszać swoje mądrości na temat wychowania dzieci w najwcześniejszych latach ich życia, oferując słowa zrozumienia i współczucia rodzicom, kiedy dziecko zamienia się w nastolatka… ale nikt tak naprawdę nie mówi nic o tym, co się dzieje w międzyczasie. Szczególnie w okresie wczesnoszkolnym, czyli tuż przed okresem nastoletnim.

Okres wczesnoszkolny, zwany w języku angielskim „tween”, jest czymś w rodzaju wstępu do okresu nastoletniego. Dzieci w wieku 10 – 12 lat są jedną nogą w okresie dzieciństwa, z którego powoli wychodzą, a drugą mocno wkraczają w okres nastoletni. Są gotowe do działania, do nowych wyzwań. Drogie mamy, jeśli do tej pory myślałyście, że macie ręce pełne roboty… to teraz będzie jej jeszcze więcej!

Rodzice dzieci w tym wieku zaczynają z niepokojem swoją przygodę na tych nowych wodach zawiłości młodzieńczych. Niekiedy jest ona mroczne, czasem rodzice walczą, by utrzymać się na powierzchni, innym razem nie chcą, by to się skończyło.

Dalej przeczytasz o tym, czego nikt Ci nie powiedział o dorastaniu dzieci w tym wieku, a czym chcemy się z Tobą podzielić.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz