300 plus – awaria platformy, nie wytrzymała naporu liczby wniosków

Przestała działać strona internetowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która nie wytrzymała naporu kilku milionów wniosków do programu Dobry start.

uczeń

1 lipca, od kiedy można drogą elektroniczną ubiegać się o 300 plus, złożono ponad 59 tys. wniosków o przyznanie świadczenia.

- Pierwszy dzień z programem "Dobry start” przebiega bardzo sprawnie. Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą online złożyć wniosek o świadczenie, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną, papierową. Dotychczas złożono ponad 59 tys. wniosków o świadczenie "Dobry start”. Ich składanie jest bardzo proste, wystarczy kilka minut, aby to zrobić  – oceniała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

Ministerstwo wykorzystało sprawdzony przy programie "Rodzina 500 plus" kanał bankowy, a także uruchomiło składanie wniosków przez bankowość elektroniczną.

- Działa drugi kanał online, czyli nasz portal www.empatia.mrpips.gov.pl. Przez niego rodzice i opiekunowie złożyli 10 proc. wniosków – informowała Elżbieta Rafalska.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz