300 zł od państwa na uczące się dziecko

W Dzień Dziecka premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, dzięki któremu pod koniec wakacji rząd wypłaci po 300 złotych na każde uczące się dziecko.

Dzieci

Wnioski o środki z programu „Dobry Start” będzie można składać już za miesiąc. Wyprawka będzie przysługiwać wszystkim dzieciom rozpoczynającym po wakacjach rok szkolny aż do ukończenia przez nie 20 lat. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole, wyprawka będzie przysługiwała do ukończenia przez nie 24 lat.

300 zł nie dostaną natomiast dzieci przedszkolne oraz realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce - bez względu na to, czy będzie ona przy przedszkolu czy przy szkole.

W programie nie ma żadnych kryteriów dochodowych. Wystarczy złożyć wniosek. Mogą to zrobić matka lub ojciec dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wyprawka od rządu będzie zwolniona z podatku, nie będzie podlegała egzekucji komorniczej, ani nie będzie wliczać się do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń np. 500 plus.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz