500 plus już na pierwsze dziecko?

Beata Szydło zapowiedziała możliwość zmian w programie 500 plus, zgodnie z którymi zasiłek przysługiwałby już na pierwsze dziecko.

noworodek i mama

Zapowiedzi wywołały zamieszanie w rządzie PiS, w którym wcześniej nikt nic nie słyszał o nowym pomyśle byłej premier, stojącej obecnie na czele Komitetu Społecznego Rady Ministrów ds. inicjowania i koordynowania działań związanych z poprawą sytuacji rodzin w Polsce.

Niewykluczone, że w 2019 r. uda nam się poszerzyć obecną formułę programu. Jesteśmy na początku roku budżetowego, więc w tym roku na pewno nic się nie zmieni, ale jeżeli sytuacja gospodarcza będzie na to pozwalała, to w 2019 r. takie zmiany być może zostaną przyjęte – oznajmiła Beata Szydło.

Deklaracja była zaskoczeniem dla posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy stwierdzili, że jest to pomysł indywidualny wicepremier Szydło. Kwestia ta - jak informowali - nie była na razie dyskutowana na obradach rządu, a premier Mateusz Morawiecki dowiedział się o tym z mediów.

Podobnie wypowiedziała się była rzecznik PiS, a obecnie wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek.

– Ja tego pomysłu nie znam, więc nie będę go oceniała. Będzie gotowy projekt, to będę się do niego odnosiła – stwierdziła.

Czy jest to pomysł w sferze fantazji, którego realizację PiS obiecywał już w kampanii wyborczej?

tw

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz