7 rzeczy, których nie powinnaś robić, gdy twoje dziecko ma napad złości

Jak się zachować, gdy dziecko ma napad złości?

dziecko

Napad złości u dziecka jest jak ząbkowanie – każde musi przez to przejść. Bez względu na to, czy twój maluch to temperamentna istotka, czy też prawdziwy anioł, wybuch negatywnych emocji u dziecka jest nieuniknionym stanem. Poznaj siedem rzeczy , których pod żadnym pozorem nie powinnaś robić, gdy twoja pociecha w ten stan wpadnie.

W momencie, gdy dziecko ma napad złości, nigdy nie zostawiaj go samego!

Pomijając fakt, że malec w amoku łez i krzyków może zrobić sobie krzywdę, z pewnością może się to odbić bardzo źle na jego psychice. Pozostawienie dziecka samego sobie w momencie ataku złości spowoduje, że w jego podświadomości zagnieździ się uczucie pozostawania w samotności z problemem. Bez względu na to, czy złość jest spowodowana odmową kupna nowej zabawki, czy też obfitującym w negatywne emocje dniem, dziecko musi czuć twoją obecność i wsparcie. Kto może ukoić skołatane nerwy, jeśli nie matka? Pamiętaj więc o tym, jak ważna jest twoja rola w napadzie złości twojego brzdąca.

Nigdy nie krzycz, gdy coś wywołało złość u dziecka

Krzyk potęguje gniew. Lepiej sprawdzi się spokojny ton głosu i dużo słów. Pamiętaj, że rozmowa jest kluczem do sukcesu. Nie sądzisz, że lepiej brzmi: „Kochanie, już mówiłam, nie kupię ci tej zabawki, ponieważ wczoraj już jedną dostałeś" niż „Przestań się tak wydzierać, bo i tak ci tego nie kupię!!!”?

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-01-18 23:47:06

re: 7 rzeczy, których nie powinnaś robić, gdy twoje dziecko ma napad złości

Kiedyś jak dziecko dostało klapsa to chociaż miało nauczkę, a teraz traktuje się to jak wielkie bicie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-01-18 20:25:36

re: 7 rzeczy, których nie powinnaś robić, gdy twoje dziecko ma napad złości

Co to ma być ? JA sama wiem jak wychowywać dziecko !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-01-18 19:23:00

re: 7 rzeczy, których nie powinnaś robić, gdy twoje dziecko ma napad złości

Czy osoba pisząca ten artykuł ma dzieci? Proponuję sprawdzić te rady w realnym życiu. Szczególnie to o rozmowie z dzieckiem... W stanie normalnym po kilku słowach nie skupia się już wystarczająco, a co dopiero w czasie ataku złości, gdy jest nastawione negatywnie do całego świata.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz