8-latek na studiach. Poznajcie młodego geniusza, który właśnie zdał maturę!

Chłopiec właśnie skończył szkołę średnią i idzie na studia. Jego iloraz inteligencji wynosi 145!

chłopiec

8-letni chłopiec z Belgii skończył właśnie szkołę średnią. Był w klasie najmłodszy, a osoby, z którymi się uczył, miały 18 lat!

Po wakacjach Laurent idzie na studia, ponieważ nie chce robić sobie przerwy w edukacji.

Jego iloraz inteligencji wynosi 145!

Laurent Simons jest synem Belga i Holenderki. Dyplom szkoły średniej odbierał z klasą 18-latków. 6-letni program nauczania zaliczył w zaledwie 1,5 roku i był jednym z najlepszych uczniów w klasie. Po wakacjach 8-latek rozpocznie naukę na uniwersytecie.

Chłopiec w jednym z wywiadów powiedział, że jego ulubionym przedmiotem jest matematyka, uwielbia rozwiązywać zadania z geometrii i algebry. Przyznał też, że rozważa, by zostać chirurgiem albo astronautą, ale w tej chwili najbardziej pociągają go komputery.

Gdyby jutro postanowił zostać stolarzem, nie byłoby to dla nas problemem, o ile jest szczęśliwy - powiedział ojciec 8-latka.

Podobno chłopiec już w bardzo młodym wieku przejawiał wybitne zdolności. Nie interesowały go zabawki, męczył go kontakt z rówieśnikami. Rodzice szybko zareagowali i skonsultowali chłopca z pedagogami i psychologami, którzy od razu dostrzegli niebywały intelekt dziecka.

Życzymy powodzenia, ale też – dzieciństwa!

 

ap

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz