Alarmujący raport dotyczący dzieci w sieci

Mediów społecznościowych raczej nie unikniesz, ale ważna jest dobra strategia.

dziecko w sieci

Ogólnodostępny internet i urządzenia mobilne to znak naszych czasów. Możesz chronić dziecko i ograniczać dostęp dziecka do Internetu, jednak by nie robić z dziecka "kaleki" i odludka będziesz w końcu musiała zgodzić się na profil dziecka na Facebooku czy innym portalu. Wszelkie komunikatory to dobra okazja by dzieci nauczyły się ze sobą współdziałać, ale i każdy rodzic powinien sobie zdawać sprawę, że dostęp do internetu to także zagrożenia.

Choć media społecznościowe to narzędzie, z którego korzystają raczej nastolatki, okazuje się, że mimo wymogu określonego wieku coraz młodsze dzieci mają profil w sieci. Choć na szczęście maluszków to nie dotyczy, warto już się zastanowić na wpływ mediów społecznościowych w przyszłości. Dzieli nas zaledwie kilka lat od wieku, gdy internet i Facebook lub inne serwisy społecznościowe będą główną formą komunikacji twojego dziecka z rówieśnikami.

Jak wynika z najnowszych badań dzieci w wieku 10-15 lat, które spędzają godzinę dzienne w mediach społecznoościowych, są bardziej niezadowoleni niż rówieśnicy, którzy tego nie robią. Brytyjscy badacze przyjrzeli się skutkom bycia online przez dzieci, w raporcie "Media społecznościowe a dobre samopoczucie dzieci."

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz