Ani chłopczyk ani dziewczynka - płeć neutralna

Płeć jest czymś, co zostaje określone w momencie poczęcia i nie jest narzucona przez żadne stereotypy, społeczeństwo czy normy kulturowe. Rodzimy się jako kobiety lub jako mężczyźni. Tożsamość płciowa jest filarem naszej osobowości. Jednak nie wszyscy rodzice tak uważają i wychowują dzieci w opozycji do tego faktu.

baby girl

Wszędzie, gdzie wpisuje się płeć, zazwyczaj są dwa oznaczenia K dla kobiet i M dla mężczyzn, niektórzy dopominają się o płeć I jako oznaczenie: inna. O przynależeniu do płci innej decydują dorośli. Są rodzice, którzy wychowują dziecko „płci neutralnej” a sekret, czy to chłopiec czy dziewczynka, to najpilniej strzeżona tajemnica w rodzinie.

Płeć i jej atrybuty

Wyprawka w kolorze różowym lub niebieskim, pokrowiec fotelika samochodowego lub kocyk w wózku - często zdradzają, jakiej płci jest maluszek. Kilkulatkę można poznać po spódnicy lub sukience, jasnych rajstopkach, dłuższych włoskach. Kilkulatek będzie nosił zawsze spodnie lub ciemne rajstopki i koszulki w kolorach niebieskiego, czerwonego i brązowego, męskie tenisówki lub adidaski i czapkę z daszkiem. Coraz częściej można spotkać neutralne kolory dla dzieci, nie tylko niebieskie i różowe. Nawet nie chodzi o ubrania, czasem po samych rysach twarzy widać przecież, czy to chłopczyk czy dziewczynka. I dziewczynki też lubią samochody i to niekoniecznie różowe, też hałasują i niejedna dziewczynka potrafi rozrabiać za dwóch chłopców. A oni? Dziś widok chłopca pchającego wózek z lalkami nikogo już tak nie dziwi. Zabawka to po prostu zabawka.

Ale są rodzice, który idą o krok dalej i wychowują swoje dzieci bez "narzucania" płci. Czytaj dalej, aby poznać prawdziwe historie dzieci, które nie od razu poznały swoją płeć.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz