Bajki bez wyrzutów sumienia

Im młodsze dziecko, tym mniej bajek, wiemy to dobrze, jednak są takie momenty, kiedy bajka jest po prostu niezastąpiona. W jakich sytuacjach rodzice często pozwalają na oglądanie bajek najmłodszym?

dzieci

Potrzeby rodzica lub opieka nad młodszym rodzeństwem

Czasem trzeba wyjść do toalety, zająć się drugim dzieckiem czy podgrzać obiad. Niektóre mamy, będąc w drugiej ciąży, celowo „uczą” oglądania bajek malucha, aby potem, kiedy trzeba się zająć niemowlakiem (kołysać do zaśnięcia, karmienie piersią), starszakowi włączyć bajeczkę. Przecież nie chodzi o to, żeby dziecko siedziało przed telewizorem cały czas, ale aby w strategicznych momentach, potrafiło skupić się na bajce przez te 15-20 minut.

Chwila dla rodzica

Dziecko płacze, złości się i krzyczy, po jakimś czasie przestaje (po każdej burzy wychodzi słońce), ale bardzo często to my mamy zostajemy z wielkim bólem głowy lub zmęczeniem czy podenerwowaniem, a czasem wszystkim tym jednocześnie. Wtedy zwyczajnie potrzebujemy ochłonąć i włączenie bajki dla dziecka to dobre rozwiązanie.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Agi
2015-06-25 08:48:50

re: Bajki bez wyrzutów sumienia

Moja dwulatka uwielbia Peppe! To moglaby ogladac non stop. Bajka trwa ok 5 min., przygody ma podobne jak dzieci (wizyty u lekarza, zabawy z przyjaciolmi itp.) Pszczolka Maja jest na drugim miejscu :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz