Odkryj `Wielką moc,` jaką jest budowanie więzi rodzic-dziecko [VIDEO]

Wielu rodziców nie wie, że budowanie bezpiecznej więzi z dzieckiem ma wpływ na późniejszy społeczny i emocjonalny rozwój malucha.

więź z dziekciem

Z całą pewnością wiesz, że w pierwszych latach życia dziecko rozwija się niesamowicie szybko. Zdobywa nowe umiejętności: zaczyna raczkować, siadać, chodzić i mówić. Jednak pierwsze lata to także niezwykły czas na budowanie bezpiecznej więzi dziekco-rodzic. Właśnie dzięki bliskości fizycznej i emocjonalnej dziecko może prawidłowo się rozwijać. Zaspokojenie podstawowych potrzeb dziecka, jaką jest także bliskość, buduje samoocenę dziecka, a także jego wiarę w siebie. To, jak podejdziemy do opieki nad naszym maluchem, będzie miało ogromny wpływ na relacje z innymi osobami, które nasze dziecko spotka na swojej drodze.

Jednak rodzice często o tym nie wiedzą. Czeladź wraz ze Stowarzyszeniem Moc Wsparcia rozpoczynają kampanię społeczną „Wielka Moc”, która ma pomóc rodzicom. Zdaniem organizatorów kampanii w Polsce poświęcamy zbyt mało uwagi dziecku lub jesteśmy zbyt nadopiekuńczy.

- Wczesne bezpieczne doświadczenia więzi mają wpływ na późniejszy społeczny i emocjonalny rozwój dziecka poprzez oddziaływanie na rozwój mózgu, sposób reagowania na doświadczane emocje, oczekiwania i sposób reagowania w bliskich relacjach – tłumaczy Adrian Drdzeń, koordynator kampanii.

W ramach kampanii powstał film, który ma uświadomić rodzicom, jak jest to ważny aspekt wychowania.

- Widzowie mogą w filmie odnaleźć przestrzeń, by porównać własne doświadczenia z historią Roberta i jego rodziców. Konstrukcja filmu, spokojna narracja, efekty dźwiękowe i wysoka jakość animacji zachęcają do refleksji i niejako między wierszami dostarczają wiedzy, która może być pomocna obecnym i przyszłym rodzicom w pogłębianiu bliskości z dzieckiem i odnalezieniu własnej rodzicielskiej "Wielkiej Mocy" - podkreślił Drdzeń.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz