Co zamiast przyjęcia po Komunii? Na co mogą liczyć dzieci z rodzin niewierzących?

Co roku w niemalże każdej szkole około 1-2 dzieci nie przystępuje do I Komunii Świętej. Jak rodzice próbują zrekompensować dzieciom taką stratę?

komunia

I Komunia Święta - mimo że w oczach dziecka przez pędzący naprzód konsumpcjonizm poważnie traci na znaczeniu, to wciąż jest to święto o charakterze stricte religijnym i łączenie tego ze świeckim zwyczajem (bo to ładne, bo dzieci chcą ładnie wyglądać, bo głupio się wyłamać, bo dziecku będzie przykro) jest nieporozumieniem i powinno być czym prędzej wyplenione z umysłów.

Wielki szacun dla rodziców, którzy są niewierzący bądź wyznają inną religię i potrafią konsekwentnie w tym trwać bez zabawy w herezje czy bale przebierańców pozbawione znaczenia zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka.

Jednak - nie ma co ukrywać - większość ludzi deklaruje się jako wierzący, więc ich dzieci przystępują do I Komunii Świętej, albo niewierzący, ale praktykujący niektóre uroczystości, bo co ludzie powiedzą.

W tej sytuacji osobom, które chcą pozostać fair ze swoim sumieniem bywa naprawdę trudno, bo jak wytłumaczyć dziecku, że jako jedyne w klasie nie ubierze się elegancko i nie dostanie góry prezentów? Jak wyjaśnić dziecku, że temat, którym żyje cała klasa, go nie dotyczy? Jest to prawdziwym wyzwaniem dla rodzica, dlatego rodzice często decydują się na ekwiwalenty, które mają dzieciom osłodzić nieprzystąpienie do komunii.

Jesteście ciekawi, co dostają dzieci, które nie przystępują do I Komunii Świętej?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz