Czas pomyśleć o szkolnej wyprawce dla dziecka!

Do pierwszego dzwonka pozostało coraz mniej czasu!

szkoła

Do pierwszego dzwonka pozostało coraz mniej czasu, dlatego też to ostatni moment, by pomyśleć o szkolnej wyprawce. Dla wielu rodziców to nie lada wyzwanie – muszą poświęcić swój czas i pieniądze, a przede wszystkim odnaleźć się w gąszczu coraz to nowych podręczników, pomocy naukowych i przyborów. Podpowiadamy w jaki sposób najszybciej i najlepiej skompletować wyprawkę.

Dla naszych dzieci wakacje mogłyby trwać bez końca. Pierwszy września zbliża się jednak nieubłaganie i jeśli do tej pory tego nie zrobiliśmy, to warto przygotować listę niezbędnych rzeczy. Choć podręczniki to najbardziej skomplikowany zakup, należy pamiętać także o zeszytach, przyborach do pisania, liczenia, mierzenia, kreślenia itp. Z biegiem lat „niezbędniki” się zmieniają. Zdecydowanie najwięcej będzie ich potrzebował maluch idący do podstawówki. Z czasem nabierzemy wprawy, a i wyprawka będzie mniej rozbudowana.

Zaczerpnij wiedzy

Na początek warto wybrać się po informacje do szkoły, do której uczęszcza nasza pociecha. Tam, w sekretariacie lub u wychowawcy, można odebrać kompletną listę szkolnych zakupów. Nie jest to jeszcze standard, ale coraz częściej szkoły chcą ułatwić start nie tylko rodzicom pierwszaków. Plastelina, bibuła, zeszyt w linie, trzy linie, pięciolinię i kratkę, spodenki krótkie (czarne), biały t-shirt, obuwie z jasną podeszwą na zmianę i cyrkiel – każda nawet podstawowa lista jest różnorodna i niestety – długa. A to nie koniec. Każdy, a zwłaszcza uczeń dopiero rozpoczynający swoją przygodę ze szkołą, lubi kolorowe gadżety – pachnące gumki do mazania, temperówki o dziwnych kształtach, breloczki z postaciami z ulubionych bajek – dla każdego coś miłego. Tego nie znajdziemy na szkolnych listach, ale z pewnością każdy taki prezent ucieszy dziecko i sprawi, że do szkoły pomaszeruje choć trochę chętniej.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz