Czego boją się Wasi znajomi, zostając z Waszymi dziećmi?

Zostawiacie dziecko pod opieką znajomych! To nie tylko dla Was duży stres. Czy wiesz, jakie obawy mają znajomi, gdy zostawiasz z nimi swoje dziecko?

znajomi z dzieckiem

Wyjście po porodzie ze szpitala często otwiera nowy okres towarzyski w Waszym życiu – niezliczone odwiedziny bliższych i dalszych znajomych. Problemy zaczynają się, kiedy chcecie, żeby któryś z nich został sam na sam z Waszą pociechą. Dlaczego? Odpowiadamy!

  1. „Nie wiem jak się zachować”

Ten problem dotyczy tych znajomych, którzy nie mają jeszcze swoich dzieci. No bo ile stopni powinno mieć mleko podawane dziecku? Gdzie znajdują się pampersy i jak je założyć (to zwykle wielka niewiadoma dla męskiej części naszego gatunku)? Czy niemowlaka można brać na ręce? A jeśli tak, to jak go trzymać?

Wbrew pozorom lista potencjalnych pytań wcale nie kończy się na powyżej wymienionych. Opiekowanie się dzieckiem obarczone jest wieloma znakami zapytania, a nasi znajomi często boją się sami znaleźć na nie odpowiedź. Więc albo będą ciągle do Was wydzwaniać albo po prostu wymówią się od pozostania z Waszą pociechą. Jeśli więc zostawiacie dziecko ze znajomymi, napiszcie wszystko na kartce.

  1. „A jak zacznie płakać?”

Stereotyp płaczącego dziecka jest powszechnie znany. Problem w tym, że nie jest to tylko stereotyp. Dzieci potrafią przeraźliwie płakać. Czasem mają ku temu powód, a czasem ot tak, po prostu…płaczą. Doświadczony rodzic szybko pozna, czy dziecko jest zmęczone, czy głodne, czy chce smoczka, czy pielucha jest już pełna, a może dziecko po prostu oczekuje bliskości. Nasi znajomi niekoniecznie będą chcieli wejść w psychikę dziecka i odpowiedzieć na jego potrzeby. Raczej, jeśli tylko zobaczą szkliste oczka u naszej pociechy, czym prędzej przekażą ją rodzicom.

 

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz