Czego się spodziewać wraz z pojawieniem się w domu drugiego dziecka?

Jak zachować równowagę? Jak nie oszaleć? Jak zadowalająco zaspokoić konkurencyjne potrzeby obojga maluchów?

dziecko

Każda kobieta będąca w ciąży wie, że jej mające się narodzić dziecko to temat do wielkiej liczby komentarzy i spekulacji otoczenia. I nie tylko o płeć, czy kolor oczu tutaj chodzi. Kiedy nosi się pod sercem drugie dziecko, a pierwsze jest jeszcze małe, komentarze dotyczą często tego, jak to trudno będzie Ci dać sobie radę ze sprawowaniem opieki nad dwojgiem maluchów.

Cóż może być nieoczywistego w stwierdzeniu „będziesz bardzo zapracowana”? Każdy przecież jest czymś zajęty. Mając jedno dziecko, także masz przy nim kupę roboty. Cóż, sęk w tym, że wraz z pojawieniem się drugiego dziecka, naprawdę jest się duuużo bardziej zajętą mamą.

Chcesz wiedzieć, co się zmieni?  Przeczytaj nasze „ostrzeżenia”, a pomoże Ci to utrzymać się przy zdrowych zmysłach podczas zaspokajania konkurencyjnych potrzeb dwojga dzieci.

Mogą próbować Cię rozerwać, ale wyluzuj

Kiedy jedno dziecko chce biec w jedną stronę, a drugie właśnie raczkuje w drugą, staraj się ocenić szybko ryzyko tego, co mają na swojej drodze i jeśli starsze dziecko nie wspina się akurat na okno lub nie wybiega na ulicę, a drugie nie ściąga wazony z kwiatami ze stołu, pozwól im się wyszaleć, a sama napij się kawy i nie biegaj od jednego dziecka do drugiego. 

A jeśli starsze dziecko chodziło zawsze spać o 20:00, a teraz ma problemy z zaśnięciem, nie walcz z nim na siłę, aby koniecznie szło spać o tej samej porze, co dotychczas. Najwyżej odeśpi wciągu dnia. Skup się na wyregulowaniu rytmu dobowego młodszego malucha.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz