Stop popularyzacji myślistwa wśród dzieci! Protest zbulwersowanych rodziców

Wielki sprzeciw Polaków wobec propagowania myślistwa wśród dzieci!

myślistwo

Znany sklep sportowy Decathlon wprowadził dział myśliwski przeznaczony specjalnie dla dzieci. Rodzice i obrońcy praw zwierząt są zbulwersowani tym faktem.

 

Oczekujemy niezwłocznego usunięcia z oferty DECATHLON wszystkich produktów myśliwskich przeznaczonych dla dzieci. Dział „Odzież myśliwska dla dzieci” musi zniknąć! - piszą w petycji.

 

Psychologowie już dawno podnosili argumenty przeciwko udziałowi dzieci w polowaniach, a sama obecność dzieci na polowaniach budzi głęboki sprzeciw oraz bardzo silne negatywne emocje u coraz większej części społeczeństwa. Dzieci uczestniczące w polowaniach są świadkami tropienia i dobijania rannych zwierząt, zabijania ich i patroszenia. Polowania nie tylko sieją spustoszenie w rozwijającej się psychice dziecka, są również realnym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. Autorzy petycji pytają:

 

Czy promowanie myślistwa wśród dzieci, zachęcanie ich do udziału w zabijaniu zwierząt dla rozrywki jest zgodne z misją firmy DECATHLON? Czy stępianie dziecięcej wrażliwości poprzez obcowanie z okrucieństwem i cierpieniem przystaje do wizerunku, który chcecie Państwo kreować? Jako klienci lub potencjalni klienci Państwa firmy mówimy stanowcze NIE takim praktykom! Stop popularyzacji myślistwa wśród dzieci!

 

 
Autorz petycji uważają, że skoro chronimy dzieci przed pornografią, przemocą w telewizji i agresją w bajkach, to nie powinniśmy pozwalać na narażanie ich na sceny jak z najgorszego horroru, których dostarczają im polowania.
 
Czy zgadzacie się z tym? Czy podpisałybyście się pod takim apelem?
 
Zobacz Apel 

 

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz