Czy zabawki militarne to zło?

Zabawki militarne są uwielbiane przez większość chłopców, są nimi oczarowane niektóre dziewczynki, a rodzice z niepokojem na nie spoglądają, bo wydaje im się, że zabawki militarne to nic dobrego. Jak jest naprawdę?

zabawki militarne

Zabawki militarne to ogromny problem wielu rodziców. Z jednej strony nie jest tajemnicą, że dzieci wzdychają w ich stronę. Chłopcy chcą być policjantami i żołnierzami, dziewczynki - superagentkami. Wszystkie dzieci chcą być najlepsze i wszystkie chcą walczyć ze złem. Rodzice jednak nie są co do tego przekonani, bo obawiają się, że zabawki militarne wzbudzają w dzieciach agresję i powodują poczucie nienawiści do innych ludzi.

Zdania w tym temacie są podzielona zarówno wśród psychologów, jak i wśród rodziców. Dzielą się oni na 3 grupy:

  • Tych, którzy uważają, że nie ma w tym nic złego;
  • Tych, którzy uważają, że zabawki wywołują w dziecku agresję, więc są złe;
  • Tych, którzy warunkują posiadanie takiej zabawki.

Potrzeby dziecka

Bez względu na to, czy w sklepach były dziecięce kamizelki kuloodporne i pistolety na kulki czy też półki sklepowe świeciły pustkami, dzieci bawiły się w wojnę, walkę i policjantów i złodziei. Tak naprawdę nie wiadomo, czy dzieciom takie zabawki szkodzą, pomagają czy są dla nich obojętne. Nikt nie przeprowadził rzetelnych badań na ten temat i prawda jest taka, że kawałek patyka potrafi być równie militarną zabawką jak zabawkowy karabin.

Czego obawiają się rodzice?

Rodzice najczęściej boją się, że dziecko będzie agresywne przez to, jakimi bawi się zabawkami. Jest to oczywiście bzdurą. Nikt nie robi się agresywny od zabawek. Agresja jest wynikiem wychowania i odpowiedzialność spoczywa tu wyłącznie na rodzicach.

 


Czytaj więcej: https://www.sosrodzice.pl/pistolet-czolg-proca-moze-miecz-czy-kupowac-dzieciom-zabawki-militarne/gi, różne rodzaje broni mogą stać się zachętą do kolekcjonowania a także nauki historii. W sklepach jest mnóstwo modeli do sklejania, dziecko może je kolekcjonować a przy tym uczyć się precyzji, cierpliwości

Czytaj więcej: https://www.sosrodzice.pl/pistolet-czolg-proca-moze-miecz-czy-kupowac-dzieciom-zabawki-militarne/
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz