Czy w polskich szkołach faworyzuje się dziewczynki?

Wydawało Ci się, że to kobiety zawsze są dyskryminowane? Jak się okazuje, jesteś w błędzie!

dziewczynka

Wydawałoby się, że jeśli chodzi o dyskryminację płciową, to prym wiodą raczej kobiety, często zresztą jest o tym głośno, więc daliśmy się wpuścić w pułapkę, bo – jak się okazuje – dyskryminowani są tak naprawdę mężczyźni i to na najbardziej elementarnym poziomie, czyli poziomie przedszkolnym i szkolnym, który ma niebagatelny wpływ na to, jak będzie wyglądała przyszłość takiego dziecka.

Chłopcy w wieku szkolnym nieustannie muszą się konfrontować z faworyzowaniem dziewczynek, które w ogólnym mniemaniu uznawane są za lepsze.

Kto weźmie udział w konkursie recytatorskim – dziewczynka. Kto przygotuje gazetkę – dziewczynki. Kto będzie przewodnicząc(-ym)ą klasy – dziewczynka. Dlaczego? Bo dziewczynki są grzeczne, miłe, dokładne i obowiązkowe. A chłopcom pstro w głowie i tyle.

Jakie są tego efekty?

Ano takie, że obecnie niemalże każda dziewczynka przystępuje do matury i jeśli ją zda, to idzie na studia. W tym czasie nierzadko mądrzejszy od niej chłopiec, który przez całe życie miał wkładane do głowy, że jest od tej dziewczynki gorszy, nie podejdzie do matury, bo przecież jest gorszy i na studia też nie pójdzie. Nie każdy przecież otrząśnie się w szkole średniej, nie każdy chłopiec zauważy, że jest w czymś dobry i nie każdy dobry w czymś chłopak zostanie zauważony. Dziewczynkom – nawet bardzo przeciętnym w nauce – o zauważenie w szkole łatwiej. Taka dziewczyna może na przykład ładnie otwierać klasę i nieźle nosić dziennik, co po pierwsze sprawia, że będzie miała wzorowe zachowanie, a po drugie w oczach wielu nauczycieli będzie ona po prostu rzetelną, sumienną (choć niekoniecznie dobrą) uczennicą, więc będzie jej się należała ocena o pół stopnia wyższa. Znacie te schematy, prawda?

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-06-17 19:32:06

Ale bzdury !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz