Pewna mama oświadcza: `Moje dziecko nie będzie się dzieliło zabawkami z Twoim dzieckiem!`

Z jej brutalnie szczerą opinią zgodziło się aż 240 tysięcy osób, które udostępniły ten post dalej!

wychowanie

Wielu rodziców bije się z myślami, jak chować malucha i czego uczyć w piaskownicy. Największe dylematy dotyczą dzielenia się zabawkami. Wielu rodziców uważa, że maluch, który nie che się dzielić jest porosty źle wychowany. Czyżby? Ta mama jest zupełnie innego zdania. Swoją historię i metody wychowawcze opisała w poście na Facebooku. Post wzbudził duże zainteresowanie, a udostepniło go ponad 240 tysięcy osób!

Pewnego dnia Alanya Kolberg poszła z synem na plac zabaw, praktycznie od razu maluch został osaczony przez 6 innych chłopców, którzy koniecznie chcieli, by podzielił się swoimi zabawkami. Alanya widząc przytłoczenie dziecka, powiedziała, że Carson wcale nie musi się dzielić, jeśli na to nie ma ochoty. Choć chłopcy dali spokój, inni rodzice bardzo krytycznie i dwuznacznie popatrzyli na Alanya. Co ma do powiedzenia osobom, które uważają, że ona i jej dziecko są niegrzeczni?

"Naszym celem jest uczyć dzieci, jak mają postępować, gdy dorosną. Chociaż wiem, że niektórzy dorośli w ogóle nie uczą dzielenia się, to wiem, że znacznie bardziej istotne jest, by nauczyć dziecko gdzie jest granica, by dziecko przede wszystkim czuło się w zgodzie z samym sobą. Komfortowo."

Czy uczyć dziecko dzielenia się zabawkami? Więcej >>>

Zdaniem tej mamy równie ważne, jak nauka dzielenia jest umiejętność powiedzenia NIE. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że odmawianie, wcale nie jest niegrzeczne. Wielu rodziców karci dziecko, które nie che się podzielić, ale nie widzi, że zupełnie obce dziecko żąda zabawki, która nie należy do niego. Czy ich maniery nie mają znaczenia? - pyta Alanyna.

Syn kobiety przyniósł na plac zabaw swoje zabawki, którymi planował się podzielić z koleżanką, z którą był umówiony. Natomiast został potraktowany jak źle wychowane dziecko, bo nie chciał się właśnie tymi zabawkami podzielić z zupełnie obcymi dziećmi.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Beata
2017-06-28 13:20:20

Uczę od małego swoje dzieci, żeby dzieliły się z innymi, bo nie chcę, żeby wyrosły na egoistów. Było mi ciężko to egzekwować, ale wszystko się zmieniło, gdy posłałam swoje bliźniaki do przedszkola. Na warsztatach kreatywnych modrasova nauczyły się dzielić z innymi w grupie i razem współpracować, żeby coś stworzyć. Uważam, że przedszkole świetnie kształtuje relacje międzyludzkie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz