Słyszeliście o trendzie FIVER party?

Oto nowy sposób na przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Nieco kontrowersyjne, ale nie skreślajcie go od razu.

przyjęcie urodzinowe

Przyjęcia dla dzieci kojarzą się z dużą ilością prezentów, głośnym gwarem i słodyczami. Dla osób nie posiadających dzieci to również dylemat, co tak naprawdę kupić. W Polsce przyjęło się, że dawanie gotówki jest w złym guście. Za to za oceanem to super trend, który jest tematem przewodnim FIVER PARTY. I w tym szaleństwie jest metoda.

Zobacz też: Jak dobrze przygotować przyjęcie dla dziecka?

Fiver party to w wolnym tłumaczeniu impreza za piątaka. I tak, chodzi o to, by na imprezie dać solenizantce lub solenizantowi 5 dolarów w kopercie. Plus, dodatkowo przyjętym trendem na takiej imprezie jest... spersonalizowana, zrobiona własnoręcznie paczka oraz kartka z życzeniami. Taka prosto od serca.

O co w tym wszystkim chodzi?

Tak naprawdę ideą jest to, żeby dziecko samo wybrało sobie wymarzony prezent. Zebrane pieniądze ma przeznaczyć razem z rodzicami na wskazaną rzecz, która znajdzie się w zakresie cenowym otrzymanych prezentów. Oszczędza się niechcianych prezentów, rzuconych w kąt zabawek, którymi dziecko się nie interesuje i awantury o słodycze, które dziecko chce zachować. Oszczędzają też goście - za 5 dolców, czyli niecałe 20 złotych raczej nie kupi się sensownej zabawki. Ale jeśli zaprosi się 10 znajomych - 200 złotych daje przywoitą kwotę na wymarzony prezent.

To eliminuje też powód odmowy na takie przyjęcie "bo nie stać nas na prezent" i oszczędza dziecku zawodu, że ktoś opuścił jego imprezę. Nie dzieli też dzieci na te, które przyniosły lepszy i gorszy prezent. Szach mat!

Co myślicie o imprezach za piątaka? Albo za 20 złotych? Przyzwoita kwota, na którą praktycznie każdego stać, brak zawodu dziecka i zabawek, które zbierają kurz po mieszkaniu.

Urządzilibyście swoim dzieciom takie przyjęcie?

 

AK

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-10-28 16:11:50

Ale to przecież u nas jest od jakiegoś czasu- młodsza siostra jak chodzi na osiemnastki to składają się

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz