Przedszkole - jak wybrać najlepsze?

Wybór przedszkola nie nie lada wyzwanie. Sprawdź, jak wybrać najlepsze!

przedszkole

Dobre przedszkole potrafi upsażyć dziecko w dobre wspomienia na całe życie i być znakomitym startem w przyszłość. Złe przedszkole natomiast może wiązać się z traumą na całe życie, niepowodzeniem, zamknięciem w sobie i poważnymi problemami psychologicznymi. Czym kierować się podczas wyboru przedszkola? Jeśli u Was rekrutacja wciąż trwa, to zachęcamy do przeczytania. Może pomożemy Wam w wyborze najlepszego przedszkola.

Cena przedszkola

To kwestia ważna dla rodzica, a nieważna dla dziecka. Istotne jednak, żebyście wzięli to pod uwagę, bo na początku może Wam się wydawać, że podołacie i że najważniejsze jest dobro dziecka, ale prawda jest taka, że niektóre przedszkola mają czesne nawet po 2000 zł i nierzadko przerasta to wielu rodziców. A szkoda, by finanse były głównym powodem przenoszenia dziecka do innej placówki, bo dziecko zdąży już poznać nowych znajomych i panie przedszkolanki, a nagle z uwagi na finanse będzie musiało z niego odejść, więc lepiej oszczędzić mu takich przykrych doznań.

Odległość od domu

To kolejna ważna rzecz. Wymarzone przedszkole znajduje się 10 km od Waszego domu? Uważasz, że na luzie dacie radę? Dacie, jeśli jest to po drodze do pracy. Jeśli nie, to może być trudno i lepiej nie ryzykować, bo będzie to powodem dodatkowych spięć w rodzinie i stresów. Nierzadko jest tak, że najlepsze przedszkole to to, które jest najbliżej domu albo najbliżej pracy, bo nie będzie problemu z obiorem dziecka. Wyobrażasz sobie, że mogłabyś utknąć w korku i odebrać dziecko długo po czasie? Albo że codziennie będziecie się spóźniali na śniadanie w przedszkolu? To niepotrzebny stres dla dziecka i niepotrzebne uczenie go, że nie trzeba być punktualnym.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz