Czytaj dzieciom na dobranoc

Wieczorne czytanie do poduchy bardzo rozwija Twoje dziecko.

czytanie

Czy czytać dzieciom na dobranoc? A jak tak, to co? Wbrew pozorom są to ważne pytania. Tendencja społeczna nakłania nas do czytania. Pewnie kojarzysz akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. No tak, ale jak dziecku czyta się w przedszkolu, to może i wystarczy?

Jestem zwolenniczką ograniczania czasu spędzanego przez dziecko przed telewizorem lub monitorem komputera, tudzież większych i mniejszych ekraników najnowszej technologii. Dlatego wytrwale czytam dzieciom.

Najbardziej pozytywne w czytaniu Twoim pociechom jest to, że dzieciaki to kochają. Obawiam się, że pomimo ogromnej miłości do własnego komputera i wielu godzin spędzonych przed nim, nie zamieniłyby na to naturalnego głosu mamy albo taty, którzy czytają tylko dla nich ich ulubioną bajkę.

I tu zaczynają się zgrzyty. Bo ulubiona bajka wcale nie musi być lubiana przez Ciebie. A Twoja pociecha nalega, żeby przeczytać ją kolejny raz i nie jest to czytane po raz drugi tylko piąty lub szósty raz -  czytasz to samo w kolejny wieczór. Prawie znasz ją na pamięć.  Ale cóż począć, skoro dziecko ją uwielbia i spokojnie przy niej zasypia?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz