Dlaczego dzieci kłamią? Oto 3 powody!

‘Tak, mamo, wyniosłem śmieci’, ‘To pies zjadł moją pracę domową’, ‘To nie była moja wina, tylko Jasia!’ – każdy rodzic słyszał podobne zdanie. Co tak naprawdę skłania dzieci do mówienia nieprawdy?

kłamanie

Rodzice czują się zadziwieni i sfrustrowani, kiedy ich grzeczne i mądre dziecko ma powtarzające się napady „bycia mniej szczerym”. Często nie ma oczywistego i dobrego powodu, dla którego dziecko postanawia zataić prawdę. Innym razem, zdają sobie sprawę, że zostaną przyłapani na kłamstwie, a mimo wszystko nie skłania ich to do zmiany zdania.

Dla rodziców najtrudniejsze jest uczucie, które podpowiada, że nie mogą zaufać temu, co mówi ich własne dziecko. Kiedy kłamstwo nie jest tylko jednorazowym wybrykiem, a zaczyna zdarzać się regularnie mimo wszelkich działań ze strony rodziców, zaczynają oni wątpić w swoje umiejętności wychowawcze.Zastanawiają się: Co skłoniło moje dziecko do kłamstwa? Czy pozwalam mu bawić się z nieodpowiednimi rówieśnikami? Czy jestem złym rodzicem?Rodzice nie mogą się winić za każdy błąd, który popełni ich dziecko. Poznaj 3 powody, dlaczego dobre i szczere dziecko niezawsze mówi prawdę.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz