Dlaczego dziewczynki lubią inne zabawy niż chłopcy?

Twoja córeczka zachowuje się jak typowa dziewczynka, a synek jest typowym chłopcem? Płeć dziecka jest uwarunkowana genetycznie… ale nie jest wyrocznią.

dzieci

Mimo że na półkach Twojego malucha są różnego rodzaju zabawki, od lalek przez samochody po te neutralne płciowo akcesoria, to i tak Twoja córeczka najczęściej wybiera lalki, a Twój synek najchętniej bawi się samochodami. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż już jako dzieci, chłopcy i dziewczęta bardzo różnią się między sobą, nie tylko fizycznie. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą hormonów, z którymi stykają się jeszcze w życiu płodowym.

Na przykład już od urodzenia dziewczynki wykazują większe zainteresowanie ludźmi i twarzami, dlatego chętniej sięgają po lalki, podczas gdy chłopcy wolą pociągi czy ciężarówki. Dziewczynki też wcześniej zaczynają mówić i lepiej radzą sobie z komunikacją werbalną niż chłopcy, dlatego chętniej wybierają zabawy wymagające udawania czy wymyślania. Chłopcy natomiast preferują zabawy, w których mogą być częścią większej grupy.

Jak jeszcze wolą bawić się mali mężczyźni?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz