Do poczytania: `Jak przechytrzyć dziecko` – proste sztuczki na małych uparciuchów

Kieszonkowy poradnik, który może Wam się naprawdę przydać.

Jak przechytrzyć dziecko

Kiedy Twoje dziecko nie chce wziąć do ust syropu na kaszel lub lekarstwa na gorączkę, to po kilku lub kilkunastu minutach zmagań zazwyczaj ręce Ci opadają albo nawet popadasz w czarną rozpacz.

A może by tak użyć podstępu? Nadaj lekarstwu specjalną nazwę, na przykład „Różowy sok superchłopaka” lub podobną, może nieco głupawą, ale chwytliwą. Opowiedz dziecku, że wraz z każdą dawką wzrastają jego supermoce. Zrób mu pelerynę z kuchennego fartucha. Podaj dziecku lekarstwo i zachwycaj się, jak po jego zażyciu rośnie w siłę. Bądź twórczy, wymyślaj kolejne umiejętności lub wyczyny.

Powyższe jest zaczerpniętym z książki Jak przechytrzyć dziecko – proste sztuczki na małych uparciuchów,  jednym z bardzo wielu pomysłów na to, jak radzić sobie z dziecięcym grymaszeniem, uporem oraz tym, że one, choć takie małe, chcą rządzić naszym życiem. Bardzo je kochamy, ale musimy okazać się dorosłymi naprawdę i nie pozwolić im cały dzień chodzić na golasa ani na śniadanie, obiad i kolację jeść czekolady, tylko dlatego, że mają na to ochotę.

Z książki Jak przechytrzyć dziecko… dowiesz się, jak namówić dziecko do kąpieli w wannie, jak sprawić, by rano szybko się ubrało, chciało posmarować się kremem lub po prostu przestało jęczeć – wszystko to przy użyciu niezawodnych, niesamowitych, wręcz magicznych sztuczek.

Książka Davida Borgenichta i Jamesa Grace’a to poradnik jakich mało! Jego zaletą jest kieszonkowy format – łatwy do ukrycia, bo, jak twierdzą autorzy – Wasze dziecko nie chce, żebyście przeczytali tę książkę. Pozostaje więc czytać ją w ukryciu, po cichu i pomysły na opanowanie małego żywiołu wyciągać niczym asy z rękawa.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz