Dobra niania - na co zwrócić uwagę?

Myśl o niani spędza Ci sen z powiek? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, jeśli zdecydujecie się na poszukiwanie niani dla swojego szkraba!

niania

Wiadomo, że nikt nie zastąpi dziecku rodziców i że to właśnie rodzice są najważniejsi w życiu dziecka, ale coraz częściej się zdarza, że część odpowiedzialności za dziecko rodzice muszą przenieść na osobę trzecią, bez której pomocy trudno byłoby im się zorganizować. Wszyscy rodzice na początku bardzo denerwują się wyborem niani - to nic dziwnego, zostawiasz swoje dziecko w obcych rękach. Warto jednak trochę wyluzować. Jeśli się decydujemy na nianię, to znaczy, że jest taka potrzeba, więc zamiast skupiać się na dramatyzmie sytuacji, lepiej szukać praktycznych wskazówek, jak dobrze wybrać nianię!

Większość rodziców ma wydumane wyobrażenia na temat osoby, która miałaby zająć się ich dzieckiem. Po przejrzeniu ogłoszeń, nasuwa się taki oto profil idealnej niani: Niepaląca kobieta na emeryturze, która dysponuje czasem wolnym w godzinach pracy rodziców i mogłaby czasami dorywczo jeszcze przyjść, gdy dziecko jest chore, mogłaby zostać raz w miesiącu na noc. Pani musi - mimo wieku emerytalnego - być w pełni sprawna, chodzić na spacery, znosić wózek z trzeciego piętra bez windy, biegać za dzieckiem, sprawnie zmieniać pampersy, gotować obiad, najlepiej dla całej rodziny, czasem coś posprzątać, mówić po angielsku albo po chińsku (czasami rosyjski też wchodzi w grę), mieć doświadczenie, referencje, skończone studia, mile widziana pedagogika, psychologia albo medycyna. Stawka do uzgodnienia - preferowane 12-15zł/h

Kochani - nie ma cudów!

Zobaczcie, co jest naprawdę istotne!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz