Pięć sposobów na to, by mieć dobry kontakt z dzieckiem

Rodzice zawsze pragną tego, by mieć jak najlepszy kontakt z dzieckiem. Nie zawsze jednak wiedzą, jak to zrobić. Przekonajcie się sami!

rodic i diecko

Każdy rodzic marzy o tym, żeby mieć ze swoim dzieckiem dobry kontakt oparty na zaufaniu i wzajemnej sympatii. Jak jednak postępować, by zachować tę kruchą granicę między rodzicem a kumplem? Są na to sposoby, które powinni znać wszyscy rodzice.

Relacja oparta na zaufaniu

Nie dopuść nigdy do tego, aby Twój maluch nabył nawyku kłamania. Jeśli tak się stało – zrobiłeś coś nie tak. Najczęściej dziecko kłamie pod wpływem strachu przed prawdopodobną karą. Zawsze więc dobieraj karę odpowiednią do dokonanego występku i chwal za szczerość. Twoje dziecko musi koniecznie wiedzieć, za co zostało ukarane, zrozumieć to. Inaczej zamiast poprawy postępowania wybierze kłamstwo, a brak zaufania jest najgorszym, co może by w każdej relacji.

Pozwól mu być przy Tobie sobą

Potrafisz sobie wyobrazić, że Twój maluch przy Tobie zachowuje się zupełnie inaczej niż przy rówieśnikach. Z jednej strony jest to naturalne, z drugiej – niekoniecznie. Naturalnym będzie to, że wśród kolegami i koleżankami może poruszać nieco inne tematy czy bawić w inny sposób niż z Tobą. Co jednak zrobić, gdy dziecko marzy o nauce tańca, ale boi się przyznać ojcu, który kocha koszykówkę i wysyła syna na zajęcia tylko z tego? Traktuj dziecko tak, aby nie obawiało się tego powiedzieć na głos. Dzięki temu będzie do Ciebie przychodziło ze swoimi rozterkami, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na budowanie wspólnej więzi.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz