"Duda i wielka przygoda" - opowiadania dla dzieci - NOWOŚĆ

Opowiadacie swoim dzieciom bajki? A wiecie, że są wśród nas mamy, które bajki swoim dzieciom piszą? Jedną z takich mam jest Dorota Lipińska. Dla swojej trzyletniej córeczki Dusi napisała książkę "Duda i wielka przygoda".

duda

 

Dorota jest polonistką z wykształcenia. Ukończyła także podyplomowe studia o literaturze dla dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień prowadzi stronę internetową z bajkami dla dzieci www.soojka.pl, a także pisze spersonalizowane bajki na zamówienie. Jeśli chcesz, możesz poprosić ją, a napisze dla Twojego malucha bajkę, na przykład z okazji urodzin. Dorota twierdzi, że to dzięki swojej córce Duśce odkrywa świat, którego granice sięgają bardzo daleko, daleko za horyzont…

Książka Doroty Lipińskiej pt. Duda i wielka przygoda to niezwykle zabawne i ciepłe opowiadania. Lektura międzypokoleniowa, pełna humoru rozbawiającego zarówno dzieci, jak i rodziców. Połączenie urokliwych opowieści i nastrojowych, niebanalnych ilustracji Joanny Grochockiej, pobudza rodziców oraz dzieci do stworzenia wspólnej płaszczyzny wyobraźni, na której rozwijają się wzajemna bliskość, zjednoczenie i akceptacja. Ciepłego nastroju dodaje rodzinnej lekturze głos wspaniałej Teresy Lipowskiej, która czyta opowiadania na dołączonej do książki płycie CD.  

"Duda i wielka przygoda" to zbiór zabawnych i urokliwych momentów z życia całkiem typowej, a zarazem zupełnie nietuzinkowej rodziny. Duda nie mówi „otwórzmy okno”, tylko „otwórzmy ogród” - trzymacie w ręku nie książkę, a klucz do wielkiej przygody! - tak sama o książce mówi jej autorka.

Dorota zadebiutuje ze zbiorem swoich opowiadań dla dzieci już w najbliższy weekend, 24-25 maja, na Warszawskich Targach Książki. Trzymajcie za nią kciuki!

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz