Bez butów, bez spodni i bez... mamy. Dwulatek i czterolatek samotnie błąkali się po ulicach

Nie brakuje rodziców, którzy zostawiają dziecko "tylko na chwilkę". Matki wierzą, że 2-latek jest w stanie sam się sobą zająć?

samodzielność

12 maja w Łodzi przechodnie zauważyli dójkę dzieci (2 i 4 lata), które bez mamy maszerowały ulicami miasta. Dzieci nie miały ani butów, ani spodni. Gdy udało się ustalić miejsce zamieszkania, w mieszkaniu nikogo nie było. 22-letnia matka chłopów zgłosiła się na komisariat dopiero następnego dnia! Tłumaczyła, że dzieci zostawiła same w domu, bo ona poszła do znajomego. Jeśli sąd uzna, że kobieta naraziła dzieci na utratę zdrowia lub życia, grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Na początku kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim z szóstego piętra spadła pięciolatka. Dziewczynka doznała poważnych obrażeń. W ciężkim stanie została przewieziona do gorzowskiego szpitala. Jak się okazało, gdy doszło do zdarzenia, matka była poza mieszkaniem i szukała psa, który wybiegł z domu. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu we krwi - miała 0,8 promila. W mieszkaniu przebywało jeszcze drugie, 3-letnie dziecko. Podczas przesłuchania kobieta przyznała, że wyszła z mieszkania, a dzieci zamknęła w pokoju, drzwi balkonowe także miały być zamknięte.

Matce pięciolatki prokuratura postawiła zarzut nieumyślnego narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia. Grozi jej do roku więzienia.

Na tych mamach internauci nie pozostawili suchej nitki. "Jak można być tak skrajnie nieodpowiedzialnym?" "Patologia!" Jednak takie "zostawianie dziecka tylko na chwilę". Nie jest rzadkością. Wiele ma zostawia śpiącego maluszka w łóżeczku i schodzi tylko na chwilę do sklepu po chleb. Niektóre mamy wychodzą znacznie poza granice budynku mieszkalnego, idą do sklepu, a nawet do przedszkola lub szkoły po starsze dziecko. Są mamy, które zrobiły to raz, w “wyjątkowej sytuacji” i takie, które zostawiają dziecko regularnie.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mama Antosi
2017-06-04 02:42:37

Nie jestem za tym, żeby dziecko samo zostawiać, ale po tych wszystkich wpisach wnioskuję, że samotna matka bez rodziny nie ma prawa też się wykąpać, bo zostawia dziecko na 5 minut z bajką gdy w domu wszystko jest zabezpieczone włącznie z oknami, drzwiami, a chemia wysoko w szafkach!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nieznajoma
2017-05-26 09:37:52

Byś się Alicja Słonina wstydziła ! Dosyć ze kradniez i oszukujesz ludzi ze "niby dla dzieci " potrzebujesz pieniędzy a tak naprawdę idą te pieniądze na ciuchy solarium itd. Jak można same dzieci zostawić w głowie się nie mieści

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz