Działki za pół ceny dla rodzin 500 plus

Gmina Kurzętnik w woj. warmińsko-mazurskim ogłosiła przetarg na sprzedaż działek budowlanych z 50-proc. bonifikatą dla osób korzystających z programu "Rodzina 500 plus".

gmina Kurzętnik

Przetarg ogłoszony pod hasłem "Dobrze wykorzystaj 500 plus - działki za pół ceny" cieszy się dużym zainteresowaniem. Licytacje odbędą się w połowie czerwca.

- Do urzędu dzwonią ludzie z całej Polski. Pytają, ile mamy działek na sprzedaż i jakie są szczegóły oferty – mówi wójt Kurzętnika Wojciech Dereszewski.

Kurzętnik był pierwszym gminnym samorządem w Polsce, który w 2016 r., kilka miesięcy po wejściu w życie rządowego programu "Rodzina 500 plus", przygotował specjalną ofertę sprzedaży nieruchomości dla rodzin z dziećmi. Gmina sprzedała już 45 działek w miejscowości Tereszewo, a w kwietniu tego roku kolejnych 13 działek w Szafarni.

Podczas licytacji w dniach 13-14 czerwca samorząd oferuje następnych 36 działek we wsi Szafarnia, położonej wśród lasów i jezior stanowiących otulinę Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Działki są uzbrojone i przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną.

Warunkiem skorzystania z bonifikaty jest:

  • dysponowanie decyzją o przyznaniu świadczenia wychowawczego z programu 500 plus;
  • kupujący mają zobowiązać się, że nabytej ziemi nie odsprzedadzą przez 10 lat, mogą natomiast przekazać ją w tym czasie swoim dzieciom;
  • jedna rodzina może kupić z bonifikatą tyle działek, na ile dzieci otrzymuje świadczenia.

Nabywcom, którzy są beneficjentami programu "Rodzina 500 plus", zostanie udzielona bonifikata w wysokości 50 proc. ceny podstawowej oferowanych nieruchomości. Oznacza to, że nabywca może zapłacić po 16 zł za 1 m kw., czyli znacznie taniej niż wynosi średnia cena działek budowlanych w regionie.

Lokalny samorząd liczy, że taka oferta skłoni nabywców do osiedlenia się na stałe w okolicach Kurzętnika, co ma przyczynić się do poprawy przyrostu naturalnego w gminie.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz