Dziecięce poczucie humoru

Droga Mamo, jeśli na pytanie: „Jakie cechy charakteru lubisz najbardziej u ludzi?”, odpowiadasz między innymi: „Poczucie humoru”, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, dlaczego tak bardzo cenimy tę cechę charakteru i jak można stymulować jej rozwój u dziecka.

dziecko

Poczucie humoru to bardzo porządana cecha u ludzi, ponieważ osoby z poczuciem humoru mają większy dystans do świata i do siebie, potrafią sobie lepiej radzić w sytuacjach stresowych. Jak pracować nad tym, aby Twój malec częściej się śmiał i rozumiał komiczne sytuacje?

Śmiech to zdrowie

Droga Mamo, na pewno słyszałaś to zdanie wiele razy, jednak zastanawiałaś się, czy jest ono prawdziwe? Pamiętaj, śmiech nie tylko poprawia nastrój, ale działa pozytywnie na cały organizm. Podobno jedna minuta szczerego śmiechu to 45 minut rozluźnienia.

Naukowcy wykorzystują śmiech w terapiach dzieci chorych na nowotwory. W czasie śmiechu nasz organizm wytwarza endorfiny - naturalny środek przeciwbólowy oraz przeciwciała chroniące przed wirusami. Można powiedzieć, że śmiech to taki masaż wewnętrzny, dzięki któremu się odprężamy i poprawia się nasze samopoczucie. Dobry humor wpływa też na naszą psychikę. Kto bardziej potrafi sobie zjednać ludzi, jak nie osoby z poczuciem humoru? Ponadto takie osoby nie będą cierpiały z powodu niskiej samooceny i depresji.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz