Pięciolatek chciał przytulić rzeźbę, a ona...

Rodzice będą musieli zapłacić fortunę za to, że nie pilnowali swojej pociechy.

rzeźba

5-latek pojechał wraz z rodzicami na wesele. Prawdopodobnie doskonale się bawili do czasu aż chłopiec nie zaczął interesować się rzeźbą, która stała przy ścianie. Chłopiec niechcący ją zrzucił, a jego rodzice będę musieli zapłacić równowartość niemal pół miliona złotych za zniszczoną rzeźbę.

Rodzice jednak odwołują się od tego i twierdzą, że rzeźba nie była odpowiednio zabezpieczona.

Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu w ośrodku kultury w Overland Park, gdzie rodzina gościła na weselu. Nagranie nie pokazuje jednak, czy chłopiec chciał rzeźbę przytulić czy też celowo ją zrzucił. Pewne jest tylko to, że popiersie „Afrodyty z Kansas City” runęło na ziemię.

Kilka dni później rodzice otrzymali list od ubezpieczyciela władz miasta. Znajdował się w nim rachunek opiewający na 132 tysiące dolarów, czyli niemal pół miliona złotych. Zdaniem ubezpieczyciela rzeźby nie da się już naprawić, co potwierdził autor rzeźby.

Miasto wyjaśnia, że rzeźba nie była zamontowana na stałe, ale została zabezpieczona przez przypięcie do podestu. Rodzice twierdzą jednak, że nie była dostatecznie chroniona, bo gdyby była, to 5-letnie dziecko nie dałoby sobie z nią rady. Rodzice uważają również, że byli cały czas w pobliżu dziecka, ale to było wesele, więc nie trzymali go kurczowo przy sobie, bo liczyli na to, że skoro na wydarzenie było zaproszone dziecko, to przestrzeń jest przygotowana również dla dzieci.

"Nikt się nie spodziewa, że w miejscu, do którego jest zaproszony z dziećmi, będzie musiał się martwić, że warta 132 tys. dolarów rzeźba spadnie na jego syna. Nie zniszczył jej celowo, spadła na niego, bo nie była zabezpieczona - to wszystko" - przekonuje matka.

Czy to wina rodziców i powinni zapłacić? Czy jak jesteście na weselu z Waszymi dziećmi to nie spuszczacie ich z oka?

 

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz