O czym koniecznie musisz wiedzieć, jeśli czeka Cię podróż samolotem z dzieckiem?

Podróż samolotem z dzieckiem to wyzwanie dla wielu rodziców. O czym koniecznie musisz wiedzieć, jeśli wybierasz się w podróż samolotem wraz z dzieckiem?

samolot

Podróż samolotem, mimo że jest to najbezpieczniejszy sposób podróżowania, wpędza wielu rodziców w strach przed tym, jak to będzie. Szczególnie ten stres się nasila, jeśli rodzice planują podróż z małym dzieckiem. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Rozwiewamy wątpliwości.

Jeśli masz dziecko powyżej 3 lat, to nie powinno być z nim problemu. Albo inaczej: nie wystąpią żadne inne problemy niż te, które mogłyby mieć miejsce, jeśli podróżowalibyście pociągiem czy samochodem. Zaczyna się robić gorąco dopiero wtedy, gdy szykujesz się na podróż z małym dzieckiem. Jednak i w tej sytuacji należy zachować spokój - ludzie podróżują z kilkumiesięczniakami i nic się nikomu nie dzieje, a dla niemowlęcia lot może być przyjemnością, jeśli tylko dobrze się do niego przygotujecie.

W jaki sposób wybierać lot - linie lotnicze i godzinę podróży?

Więcej udogodnień i zazwyczaj lepsza obsługa pasażerska jest w tradycyjnych liniach lotniczych. Z doświadczenia wynika, że wraz z prestiżem linii lotniczych spada też jakość obsługi, choć oczywiście nie musi to być regułą. Warto też jednak pamiętać, ze w tanich liniach samoloty są mniejsze, pasażerowie mają mniej miejsca na nogi, a na przewijaku trudno przewinąć dziecko inne niż noworodek. Jeśli chodzi natomiast o godzinę podróży, to warto latać tak, by czas tuż po osiągnięciu wysokości przez samolot odpowiadał godzinie drzemki dziecka. Wówczas unikniecie płaczu przez całą podróż.

Jak poradzić sobie na lotnisku?

Na lotnisku spędza się zazwyczaj około 3 godzin. To długo i raczej dziecku będzie trudno zasnąć. Najpierw musicie zdać bagaż, a potem udać się do seciurity. Trudno na tym etapie nie rozbudzić dziecka, ponieważ prawie nigdy strażnicy nie zgadzają się na to, by zostawić dziecko w nosidle albo w wózku. Pamiętajcie, że jeśli macie wózek, to musi on również zostać prześwietlony. Później macie chwilę przed wejściem do samolotu. Na największych lotniskach są specjalne kąciki zabaw dla dzieci, w których mogą one miło spędzić czas. Na większości lotnisk jest również pokój dla matki z dzieckiem, a łazienki uposażone są w przewijaki.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz