Protest psychologów skierowany do Zuckerberga: Facebook nie jest dla dzieci!

Małe dzieci nie są gotowe do posiadania kont w mediach społecznościowych, to będzie prowadzić do nieporozumień i konfliktów – piszą eksperci w liście do Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka.

facebook dzieci

Messenger Kids to jedna z pierwszych aplikacji skierowanych do najmłodszych, którzy nie mogą korzystać z normalnego Facebooka. W regulaminie serwisu zapisane jest, że osoby poniżej 13. roku życia nie mogą z niego korzystać. Ograniczenie wiekowe ma chronić dzieci przed nieodpowiednimi treściami, reklamami, a także ograniczyć czas, jaki dzieci spędzają przed komputerem lub z telefonem w ręku.

Nowa aplikacja Facebooka - Messenger Kids, nie wymaga jednak posiadania konta na Facebooku. Do założenia aplikacji potrzebna jest tylko zgoda rodzica, a konto w Messenger Kids pozostaje pod kontrolą dorosłego. Rodzic nie może jednak podglądać aktywności dziecka w serwisie.

Aplikacja dostępna już w Stanach Zjednoczonych wzbudziła falę krytyki. Eksperci z zakresu dziecięcej psychologii twierdzą, że umożliwianie najmłodszym szerszej komunikacji przez aplikację może mieć na nie negatywny wpływ.

"Małe dzieci nie są gotowe na posiadania kont w mediach społecznościowych. Dzieci w szkole podstawowe są za małe, żeby rozsądnie prowadzić relacje w świecie mediów społecznościowych, co będzie prowadzić do nieporozumień i konfliktów" – poinformowano Marka Zuckerberga.

tw

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz