Farbki dla niemowląt? Zrób je sama!

Malowanie to wspaniała zabawa. Boisz się jednak bałaganu i toksycznego działania chemicznych farbek? Zrób więc farbki zupełnie sama!

farbki

Roczniak wszystko wkłada do buzi. Możesz więc mieć pewność, że pierwsze farbki również do niej powędrują. Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Oczywiście farbki, które można jeść (choć oczywiście lepiej nie), a które zrobisz sama w domu. Nie wiesz jak? Podpowiadamy!

Jadalne farbki to nie takie, które możesz podać na obiad. Lepiej zresztą, by dziecko nie brało ich do buzi, ale jeśli już weźmie, to na pewno nic się nie stanie. Możecie więc już przygotowywać swoją pracownię - wkrótce będą w niej powstawać wielkie dzieła malarskie!

Co przygotować?

Kup jogurt naturalny i barwniki spożywcze - wszystko do kupienia w lepszych marketach. Pamiętaj, że nie musicie od razu kupować wszystkich kolorów - wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych, a później je ze sobą mieszać, uzyskując nieskończenie wiele kolorów.

Naszykuj również miseczki (najlepiej szerokie, bo dzieci preferują malownie rączkami), kilka pędzelków i gąbkę. Niezbędny będzie również grubszy papier, folia do zabezpieczenia mebli i fartuszki dla dziecka i rodziców.

 

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz