Francja: zakaz korzystania z telefonów i tabletów zostanie wprowadzony do szkół

Rozporządzenie będzie obowiązywało od września br. W przypadku braku dostosowania się do zasad, urządzenie może być zarekwirowane.

chłopiec smartfon

Zakaz korzystania z telefonów komórkowych, smartfonów oraz innych urządzeń z dostępem do internetu zostanie wprowadzony od 1. września. Będzie dotyczyć wszystkich dzieci w wieku od 3 do 15 lat.

Zobacz też: Komputer, internet i telefon jak narkotyk

Powyżej tego wieku, to szkoła ma prawo zdecydować, czy chce wprowadzić taki zakaz.

"Zmagamy się dziś z uzależnieniem od telefonów komórkowych. Naszym podstawowym zadaniem jest ochrona dzieci. To podstawowy cel edukacji"- powiedział minister edukacji Jean-Michel Blanquer.

Jak wskazuje rmf24, nie wszystkim jednak podoba się ten pomysł. Twierdzą, że to martwe prawo, które nijak ma się do dzisiejszej rzeczywistości. się ten pomysł podoba.

"Mamy XXI wiek. Taka jest rzeczywistość naszych czasów"- stwierdził jeden z deputowanych, który jeszcze niedawno sprawował funkcję nauczyciela Alexis Corbière.

Zobacz też: Oto jak Kim Kardashian popełnia największy błąd wychowawczy

Przypominamy, że od 2010 roku obowiązuje we Francji prawo, które zakazuje korzystania z telefonów i tabletów w czasie lekcji. Teraz ten zakaz ma dotyczyć także korytarzy szkolnych, stołówek i boisk. Niesubordynacja może być karana przez opiekunów dzieci, a sprzęt może być rekwirowany.

Uważacie, że podobne prawo powinno obowiązywać w Polsce?

 

AK

Źródło: rmf24.pl

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz